Sporseverlerin merakla beklediği Kış Olimpiyatları iyice yaklaştı. 9-25 Şubat 2018 tarihlerinde Güney Kore’nin PyeongChang, Gangneung ve Jeongseon bölgelerinde gerçekleştirilecek olan XIII. Kış Olimpiyatları için hazırlanan mobil uygulama da bu arada yayına girdi. Ülkemizin de katılacağı 2018 Kış Olimpiyatları ve resmi uygulaması hakkında detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

2018 Kış Olimpiyatları’nda Sizi Neler Bekliyor?

Bu yıl düzenlenen Kış Olimpiyatları, Uzak Doğu’da gerçekleşen üçüncü Kış Olimpiyatı olması açısından önem taşıyor. 1972 yılında Sappora’da ve 1998 yılında Nagano’da düzenlenen Kış Olimpiyatlarına, bu yıl da idareci ve teknik olarak çok sayıda ekibin katılması bekleniyor.

Olimpiyat kapsamında yaklaşık olarak 100 ülkeden seçilen 5 binin üzerinde sporcunun, 7 ana dalda, 15 ayrı kış sporu için yarışacağı belirtiliyor.

Türkiye’nin de katılacağı 2018 Kış Olimpiyatları ve ülkemizden katılacak sporcular ile ilgili detaylı bilgiye olimpiyat komitesinin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

2018 Kış Olimpiyatları

Rusya Kış Olimpiyatlarından Men Edildi!

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından yapılan incelemelerin ardından doping skandalı ile anılan Rusya’nın Kış olimpiyatlarına katılması yasaklandı.

17 aylık bir soruşturma sürecinin ardından, doping almadığını kanıtlayacak olan atletlerin olimpiyatlara ülkelerinden bağımsız olarak katılmalarına karar verildi. Dolayısıyla 2018 Kış Olimpiyatları’nda Rusya temsil edilemeyecek.

2018 Kış Olimpiyatları Uygulamasının Özellikleri Neler?

Samsung’un desteğiyle geliştirilen uygulama sayesinde, Güney Kore’nin PyeongChang kentinde yapılacak olan Kış Olimpiyatları ile ilgili en güncel bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Mobil uygulama kapsamında hava durumu, 3D harita desteği ve canlı drone bağlantıları gibi özellikler yer alıyor.

Buna ek olarak, uygulama üzerinden etkinlik programına ulaşmak mümkün olacak. Böylece karşılaşmaların hangi saatlerde gerçekleşeceğini rahatça takip edebilirsiniz.

2018 Kış Olimpiyatları

Kış Olimpiyatları Uygulaması Hangi Marketlerde?

PyeongChang 2018 ismi ile her iki uygulama mağazasında da yerini alan uygulama, Google Play Store ve Apple App Store’da farklı puanlara sahip.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

PyeongChang 2018 Official App
PyeongChang 2018 Official App
Developer: POCOG
Price: Free

Ülkemizin de temsil edileceği 2018 Kış Olimpiyatları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Rusya’nın bu yılki Kış Olimpiyatları’ndan men edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Kış Olimpiyatları’nın resmi uygulamasını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.