İnceleyeceğimiz uygulama FlashScore, Livesport s.r.o tarafından geliştirilmiştir. 30’dan fazla spor dalından ve dünyanın dört bir yanında 6.000’den fazla lig/turnuva vb. organizasyonları, takımlarınızın puan durumundaki sıralamasını, maç sonuçlarını ve oyuncuların istatistiklerini kaçırmadan hızlı şekilde takip edebileceğiniz canlı skor uygulamasıdır.

FlashScore, Google Play Store’da 4.3 puan toplayarak kullanıcılarının genelinin beğenisini kazanmış durumda. Aynı durum Apple App Store’da da devam ederek 4.8 puanla karşımıza çıkıyor. Apple App Store’daki uygulamanın ve Google Play Store’daki uygulamanın Türkçe dil desteği mevcut.

FlashScoreFlashScore’da Takımlarınızı Seçin ve Bildirimler Anında Cebinize Gelsin

Uygulamada haberdar olmak istediğiniz spor dallarındaki takımların yanındaki kalp kutucuğuna dokunduğunuz zaman o takım sizin favori takımlarınıza kaydoluyor. Gelecek maçlarına başlamadan hemen  önce ve maç anında kırmızı kart, periyot sonucu, gol gibi durumlar gerçekleşince  size haber veriyor.

Uygulama aynı veya farklı spor dallarında birden fazla takım seçip hepsini tek bir panelde görmenize imkan sağlıyor. Takımlarım panelinde seçtiğiniz canlı devam eden veya başlamasına daha vakit olan basketbol, tenis, futbol gibi birçok spor dalına ait maçları takip etmenizi aynı anda mümkün kılıyor.

Benzer işlemi oyunlarım panelinde de gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin Fenerbahçelisiniz ve Galatasaray’ın tek bir maçının gidişatını takip etmek ama her maçının bildirimini almak istemiyorsunuz, yapmanız gereken şey Galatasaray ve X takımının karşılaşmasının yanındaki yıldız işaretine dokunmak ve maçın başlamasını keyifle beklemek.

Seçtiğiniz karşılaşmaları hangi spor branşı olduğu fark etmeksizin oyunlarım panelinde görebilirsiniz. Kupon yapıp maçlarını takip etmek isteyen kullanıcılara oyunlarım paneli büyük kolaylık sağlayacak.

FlashScoreFlashScore Uygulamasının Bence Artıları ve Eksileri:

Benim bu uygulamayla tanışmam, muadili uygulamaların aşırı şekilde reklam bombardımanına tutulmaktan bıkıp yeni, alternatif bir uygulama arayışına geçmemle başladı. Yaklaşık üç haftadır kullanıcısı olduğumu belirttikten sonra görüşlerimi sıralayayım.

Artılar:

  • Gol bildirimleri, periyot sonucu vb. bildirimlerin hızlı gelmesi.
  • Uygulamanın paneller arası geçişlerde bekletmeden akıcı bir deneyim sunması.
  • Aynı veya farklı branşlarda birden fazla takımı seçip takip edebilmek.
  • Apple uygulamasını reklamsız şekilde kullanabilmek(en azından şimdilik).

Eksiler:

  • İddia oranlarının olmayışı.
  • Futbol takımlarının kadrosuna girildiğinde oyuncuların yanında istatistik bilgilerinin yer almayışı.
  • Futbol oyuncularının kariyerlerine girip istatistiklerini bakılmak istendiğinde asist bilgisinin bulunmaması.FlashScore

FlashScore isimli uygulama ilginizi çektiyse Google Play Store veya Apple App Store sayfalarını ziyaret edebileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden indirip deneyimleyebilirsiniz. Bir başka uygulama tanıtım ve incelemesinde görüşmek üzere.

‎Flashscore - Live scores
‎Flashscore - Live scores
Flashscore Türkiye
Flashscore Türkiye
Developer: Unknown
Price: Free

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.