YouTube mobil uygulaması, hemen hemen her akıllı telefonda bulunuyor. Milyonlarca videoya ulaşabildiğiniz YouTube, mobilde de kullanıcılarını memnun edecek güncellemeleri hayata geçiriyor.

Youtube Mobil Uygulaması Koyu Renk Tema Seçeneği

YouTube Mobil Uygulaması için Karanlık Tema Özelliği

YouTube, en az bilgisayarlarda kullanıldığı kadar, tabletler ve akıllı telefonlarda da kullanılan bir uygulama. Masaüstü seçeneğinde arayüz anlamında daha fazla seçenek sunan uygulamanın mobil tarafı bu konuda yeterince gelişmiş değildi.

Örneğin; masaüstünde koyu renk arayüzü tercih edebiliyorken, mobil uygulamada bu seçeneğe sahip değildik. Ancak YouTube koyu renk arayüz seçeneğini mobilde de aktif hale getirerek kullanıcılarını sevindirdi.

YouTube mobil uygulaması koyu tema seçeneği

Önce iOS’ta!

Koyu renk arayüz seçeneği, öncelikle iOS kullanıcıları tarafından deneyimlenebilecek. Daha sonra özellik, Android telefonlarda da kullanılabilir olacak.

Özellik Nasıl Aktif Edilir?

Eğer YouTube mobil uygulamasının arayüz seçeneğini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Uygulama üzerinden “Ayarlar” seçeneğine girerek, koyu temayı kolayca aktif hale getirebilirsiniz.

Özellikle az ışıklı ortamlarda tercih edilen bu arayüz sayesinde, tema siyaha yakın bir hale geliyor ve böylece cihazınızın şarjı daha uzun süre dayanıyor. Üstelik ekrana bakmak da göz yormuyor.

Özellik, Ocak ayında test edildi ve kullanıcılardan tam not aldı. iOS kullanıcıları, herhangi bir güncelleme yapmadan bu arka plan özelliğini kullanabilecekler. Ancak bunun için öncelikle YouTube uygulamasını kapatmanız ve App Store’daki güncellemeleri kontrol etmeniz gerekli.

Özellikle uyumadan önce birkaç YouTube videosu izlemeyi seven kullanıcıların çok memnun kalacağı bu güncelleme, sizi ışığı kısma derdinden sonsuza dek kurtaracak!

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.