Facebook Messenger yeni tasarımı ile göz dolduracak. Eklenen yeni özelliklerle birlikte kullanıcıları daha kullanışlı bir deneyime taşıyacak.

Son zamanlarda kullanıcılar Facebook Messenger’dan memnun değildi. Bunun nedeni tasarımın ve kullanımın gittikçe daha karmaşık hale gelmesiydi. Üstelik bu karmaşaya bir de performans sorunları eklenmişti.

Bu problemler nedeniyle kullanıcılar Messenger Lite uygulamasına yönelmeye başlamıştı. Konuyla ilgili sevindiren haber Facebook Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ten geldi.

Zuckerberg, uygulamanın yeni tasarımının çok yakında kullanıcıya sunulacağını açıkladı.

Facebook Messenger Yeni Tasarımı

Facebook Messenger Yeni Tasarımı ile Kolay Kullanım

Mark Zuckerberg F8 Konferansı’nda açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında Facebook Messenger’a dair yeniliklerin müjdesi de vardı. Zuckerberg, basit ve hızlı mesajlaşma deneyimi için çalışmaların başladığını açıkladı.

Bu çalışmalar neticesinde de Messenger uygulamasının yeniden tasarlandığını duyurdu. Peki yeni tasarım ne tür kolaylıkları beraberinde getirecek?

Facebook Messenger Yeni Tasarımı

Yeni Tasarımda Neler Var?

Messenger uygulaması yeniden tasarlanıyor. Bu da pek çok yeni özelliğin geleceği anlamına geliyor. Öncelik hedef tasarımın temiz ve hızlı olması. Ayrıca yeni tasarımda uygulamanın alt bölümü üç farklı sekme haline getirildi.

İlk sekmede son sohbetler listelenecek. İkinci sekmede arkadaş listesi yer alırken, üçüncü sekmede ise profil bölümü yer alacak. Kamera ve görüntülü sohbet için kısayollar bulunuyor ve bu kısayollar da sağ üst köşede yer alıyor.

Tasarım oldukça sadeleştirilecek. Böylece Messenger Lite’a geçiş yapan kullanıcıların yeniden kazanılması hedeflenecek.

Sadeleştirilen yeni tasarımın kullanıcıya ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu değişimin en önemli nedeni olarak Messenger Lite’a kaptırılan kullanıcılar olduğu düşünülüyor. Bakalım Facebook Messenger’ın bu yeni tasarımı kaybedilen kullanıcıların yeniden kazanılmasını sağlayacak mı?

Her şartta yeni tasarımının basit kullanımı sayesinde kullanıcılarını memnun edeceği ve üye sayısının artacağı tahmin ediliyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.