AR Yüz filtrenizi Snapchat ile oluşturmanız mümkün hale gelecek. Snapchat artık bu olanağı kullanıcılarına sunacağını açıkladı. Bu da kullanıcılarını oldukça memnun eden bir gelişme oldu.

Peki AR yüz filtreleri nasıl oluşturulacak, Snapchat kullanıcılarına nasıl bir altyapı sağlayacak?

AR Yüz Filtrenizi

AR Yüz Filtrenizi Oluşturun

Konuyla ilgili çalışmalar gerçekleştiren Snapchat Lens Studio, isteyen herkesin kendi AR yüz filtresini oluşturmasına imkan verdi. Artık sadece beş dakikanızı ayırarak kendi yüz filtrenizi kolayca oluşturabileceksiniz.

Snapchat içerik oluşturucularını sevindiren bir çalışmaya imza atıyor. İlk kez kendi yüz filtrelerinizi oluşturmanıza izin veriyor. Lens Studio, içerik oluşturan kullanıcılarının dünyadaki objektifler olarak isimlendirilen artırılmış gerçeklik nesnelerini oluşturmalarını imkanlı kılıyor.

Snapchat, Lens Studio platformunu dört ay önce tanıtmıştı. Şimdi de yaratıcıların dijital maske oluşturmalarını imkanlı hale getirecek yedi yeni şablon yayınladı.

Şablonlar ve GIF Çıkartması

Yayınlanan 7 şablona ek olarak bir de içerik oluşturucuların kullanacakları yeni lenslere GIF çıkartması ekleyebilmesi de mümkün olacak. Geçtiğimiz Mart ayında, ırkçı bir çıkartmadan dolayı GIPY desteği kaldırılmıştı. Bu güncelleme ile GIPY desteği de kullanıma başladı.

Lens Studio dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Sadece ilk iki ayda 30 binin üzerinde lens tasarlandı ve tasarlanan lensler paylaşıldı. Sadece bununla da sınırlı değil. Yeni AR şablonları da eklendi. Böylece tasarlanan lenslerin sayısı 500 bine ulaştı.

5 Dakikada Yüz Filtreni Oluştur

Peki içerik oluşturmak ne kadar zamanınızı alacak? Basit yüz filtreleri beş dakikada kullanılabilir hale gelecek. Ayrıca oluşturduğunuz lensin Snapcode’unu da paylaşabileceksiniz. Bu sayede başka içerik oluşturucular da sizin lensinizi kullanabilecek. Lens Studio ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Lens oluşturmaya hemen başlamanız da mümkün. Zaman kaybetmeden tasarımlarınızı konuşturmaya başlayabilir ve birbirinden eğlenceli Snapchat görsellerinizi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.