Araba tutkunları için düşünülmüş ve tasarlanmış bir uygulama var artık; Basgaza.

Arabalarına gözü gibi bakan ve arabasını aldığı tarihten itibaren, ne zaman alınmış, ne zaman bakıma götürülmüş, hangi parçaları yenilenmiş, hatta bakım için ne kadar harcama yapılmış bütün bilgileri tutanlara ilaç gibi gelecek.

Ayrıca araba tutkunları arabanın vergi, sigorta ve bakım tarihleri gibi bilgilerini de sıkı sıkı takip ederler. Basgaza uygulaması, bu bilgilerin takip edilmesini büyük ölçüde düzenliyor, araç sahiplerinin işini kolaylaştırıyor ve arabalara dair bütün bilgileri tutuyor.

Basgaza Mobil Uygulaması

Araban ve Sen

Basgaza uygulaması araç sahiplerinin yaşamını da uygulama içinde birçok özellikle kolaylaştırıyor. Örneğin, park yeri aranıyorsa, uygulama içinden, bulunulan en yakın otopark yerlerini bulmak mümkün. Bunun için “Park Yeri” seçeneğini kullanmak yeterli.

Araç sahibi gideceği noktaya ulaşım için trafik durumunu merak ediyorsa “Trafik ve Hava Durumu” sekmesi ile takip edilecek güzergahtaki trafik durumu öğrenilebilir. Uzun yolculuklarda bu sekmeden yol boyunca ve varılacak noktadaki hava durumunu takip etmek de mümkün.

Basgaza uygulamasının bir başka cazip özelliği de, aracını satmak isteyen veya bir araç almak isteyen kişilerin, bu uygulama üzerinden iletişim kurabilmesi. Bu şekilde araçlarını satmak isteyenler kolayca aracını satışa çıkarabilir ve alıcılar ile görüşebilir.

Ayrıca yeni bir araba almak isteyen kişiler, bu uygulama ile satışa konulan arabaların özelliklerini takip edebilir ve satıcı ile iletişime geçebilir.

Basgaza Mobil Uygulaması

Basgaza uygulamasının sağladığı kolaylıklar bunlarla sınırlı değil.

Uygulama birçok konuda araç sahiplerinin yaşamını kolaylaştırıyor ve gerekli durumlarda uyarıyor. Örneğin, motorlu taşıt vergisi ödeme dönemlerinde araç sahiplerini ödeme konusunda uyarıyor. Bu şekilde araç sahiplerinin vergi ödeme zamanını atlaması ve cezaya düşmemesi sağlanıyor. Aynı şekilde kasko ve trafik sigortaları yenileme dönemlerini de Basgaza uygulaması hatırlatıyor.

Arabanla İlgili Her Şey Basgaza ile Cebinde

Sistem başka uyarılar da yapıyor. Örneğin, aracın bakım zamanı gelmişse, muayene zamanı gelmişse, hava durumuna göre kar yağışı bekleniyorsa bu uyarılar da araç sahibine yapılıyor. Bütün bu sayılan uyarılar uygulama içinde ayrı ayrı aktif hale getirilebiliyor.

Uygulamayı kullanmak da fazla zor değil. Çok basit bir arayüzü olan, kullanıcıların vazgeçemeyeceği türden. Temasında, göz yormayan mavi ve beyaz renkler hakim. Ayrıca seçenekler arasında hızlıca dolaşmak ve istenen sekmeye ulaşmak çok basit.

Kısaca Basgaza uygulaması içinde bir aracın takip edilmesi gereken bütün bilgileri tutulabiliyor. Bunlar arasında aracın motor hacmi ve kaç kilometre yol yaptığı bilgileri de var.

Gerçekten araç sahipleri için büyük kolaylıklar sunan uygulamayı, App Store ve Google Play mağazalarından bir ücret ödemeden indirmek mümkün. Bu uygulamanın iOS ve Android işletim sistemlerine uygun sürümleri bulunuyor.

‎Basgaza - Your Car & You
‎Basgaza - Your Car & You
Developer: Arci Bits
Price: Free+
Basgaza - Araban ve Sen
Basgaza - Araban ve Sen
Developer: Arci Bits
Price: Free

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.