Yıllardır teknoloji alanında kullanıcılarına önemli hizmet veren BlackBerry ve Microsoft firmaları yeni projeleri BlackBerry Enterprise BRIDGE’i açıkladı.

Kanada merkezli bir şirket olan ve cep telefonu ile telekomünikasyon alanlarında hizmet veren ancak son dönemlerde akıllı telefonlar piyasasındaki değerini kaybeden BlackBerry ile Amerika merkezli olan ve bilgisayar programları, işletim sistemleri, elektronik cihazlar gibi bir çok alanda hizmet veren Microsoft; verimlilik ve güvenliği geliştirmek amaçlı kurdukları BlackBerry Enterprise BRIDGE’i tanıttı.

BlackBerry ve Microsoft

BlackBerry ve Microsoft Güçlerini Birleştiriyor

Microsoft’un popüler programları ile kanıtladığı verimlilik gücü ve Blackberry’nin cep telefonu ve telekomünikasyon alanındaki hizmetleri ile kanıtladığı güvenilirliği tek bir projede birleşerek kullanıcılara sunulacak.

Mobil Çalışma Verimini Artıracak

Proje içerisinde yer alacak olan BlackBerry Dynamics hizmeti içerisinde; Microsoft’un köklü programları olan Excel, PowerPoint ve Word gibi tüm Office365 uygulamaları kullanıcıların hizmetinde olacak.

BlackBerry ve Microsoft

İlgi Büyük

BlackBerry firmasından yapılan açıklamalara göre bankalar, sağlık hizmetleri veren büyük kuruluşlar ve hatta hükümetler şimdiden projeyi yakından takip etmeye başladı. Mobil çalışma verimliliği ve güvenliğin üst düzeyde olacağı iddia edilen proje özellikle bu konularda hassas olan birçok kurum ve kuruluşun ihtiyaçlarına cevap verecek.

BlackBerry Enterprise BRIDGE Ne Tür Özelliklerle Geliyor?

İçerisinde Office365 uygulamalarını barındıracak olan BlackBerry Enterprise BRIDGE projesinin BlackBerry Dynamics hizmetinin yanı sıra bir başka önemli hizmetle daha kullanıma sunulacak. Microsoft’un bir platformu olan ve kullanıcılara bulut hizmeti sağlayan Azure platformu da projeye entegre edilecek. BlackBerry’nin daha önce piyasaya çıkardığı UEM Cloud, Workspaces, Dynamics ve AtHoc gibi servisler de Microsoft’un Azure platformu ile birlikte çalışacak.

Diğer Firmaların Gölgesinde Kalmışlardı

Akıllı telefon sektöründeki gelişmeleri yakalayamayınca BlackBerry ve Microsoft diğer firmaların gölgesinde kalmıştı. Bunun farkında olan ve bu kez iş alanındaki bir eksikliği fark edip yeni bir projeye başlayan iki firma güvenli ve verimli iş telefonu sloganı ile birlikte çalışarak açığı kapatmaya çalışacak. Google’ın hizmeti olan G Suite ile yarışacak olan BlackBerry Enterprise BRIDGE projesi bakalım ilerleyen günlerde beklenilen ilgiyi görebilecek mi?