Sizlere daha önce TFT ile ilgili bir yazı yazmıştım. O yazı daha çok TFT oynamayı ve lig atlamayı kolaylaştıracak bir mobil uygulama idi. Şimdi ise sizlere tanıtacağım Blitz uygulaması, hem internet üzerinden kullanabileceğiniz hem de bilgisayarınıza indirdiğinizde TFT oynarken size rehberlik edecek bir yan ekran uygulaması.

Oyun Ekranınızdaki En Yakın Rehberiniz Blitz!

Daha önce de bahsettiğim gibi LOL’ın eski oyun varyasyonlarından sıkıldıktan sonra yeni bir kana ihtiyaç vardı ve bulunmuştu. Geliştiriciler TFT’yi oyun varyasyonu havuzuna sokmuş ve çok ama çok büyük bir kitle sihirdar vadisinden TFT’ye yatay geçiş yapmıştı.

Ben de aynı şekilde sihirdar vadisinden TFT’ye geçiş yapan kafiledenim. Amacım gece gündüz TFT oynayarak derecemi daha önce hiç bulunmadığım plat aşamasına çıkarmaktı. TFT Cheat ile bir yere kadar gelebilmiş ama daha fazla ilerleyememiştim. Arkadaşımın önerisi ile Blitz uygulamasını bilgisayarıma kurduktan sonra ne kadar fark yaratabileceğini o zaman anladım.

Her Türlü İstatistik, Kurulabilecek Takımlar ve Karakterlere Göre Item Önerileri Burada

Blitz uygulaması TFT Cheat’e göre çok daha büyük bir uygulama ve haliyle çok daha büyük bir rehber. TFT’ye yeni başlayanlar için de Plat üstü oyuncuların da kullanması gereken bir uygulama. Takip ettiğim YouTube kanallarında çoğu oyuncu da bu uygulamayı kullanıyor.

LOL’da normal sihirdar vadisi oyunlarımızın maç geçmişi bulunuyor fakat TFT için bu liste henüz gelmedi. Blitz’in en büyük özelliklerinden birisi de maç geçmişimize erişebiliyor olmamız. Bu geçmişe bakarak kurduğumuz takımın ya da takımda itemları verdiğimiz şampiyonların ne kadar kullanışlı olduğunu veya olmadığını çok daha net şekilde görebiliyoruz.

Kurulabilir takım kompozisyonları, kompozisyonlarda hangi şampiyonun taşıyıcı olarak seçilmesi gerektiği ile ilgili öneriler bulunuyor. Oyuncular içerisinde en çok kullanılan takımlar, en çok kasılan itemlar da uygulamada mevcut. Itemların yapılış şekilleri ve taktik savaşları takımların güç listesi de var. Uygulama resmen 10 parmağında 10 marifet.

Geçelim Blitz ‘in Bilgisayar Üzerinde Nasıl Kullanıldığına…

Uygulamanın kurulum programını sitesindeki indirme sekmesinden indiriyoruz. İnen programa tıklayıp oyun yükler gibi bilgisayarımıza kuruyoruz. Uygulamayı indirdiğimizde bir e-posta adresi ile uygulamaya üye oluyoruz. Bu aşamayı geçmeden önce kesinlikle oyunu masa üstünde açık tutun. Blitz otomatik olarak hesabınıza bağlanacak ve her türlü istatistiği sizlere vermeye başlayacak.

Uygulama sadece bu anlattıklarımdan ibaret değil. Uygulamayı masa üstünde kurup hesabınızı bağladıktan sonra ayarlar kısmından ”Overlay” i aktifleştirerek uygulamayı oyun içerisinde de kullanabiliyorsunuz. Oyun ekranında Blitz’in size verdiği 2 tane ana yardım var. Birincisi, itemların hangi iki yan item ile oluştuğunu görebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey ekranın sol üst köşesinde bulunan itemlara tıklamak ve varyasyonlara bakmak.

İkincisi ise 1-2-3-4-5. seviye şampiyonların hangi aşamalarda yüzde kaçlık bir ihtimalle gelebileceğini gösteriyor. Hangi aşamada hangi şampiyonları arayacağınız ve bu şampiyonların geliş yüzdeleri direkt size oyun ekranında hali hazırda veriliyor.

Blitz

Bundan sonrası da size kalmış arkadaşlar. İstediğim Plat aşamasına ulaştım. Ordular ilk hedefimiz Elmas’tır.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.