League of Legends, Taktik Savaşları vb. Riot Games’in oyunları ile ilgili her türlü gelişmeden sizleri haberdar etmeye çalıştığımı zaten biliyorsunuz. Taktik Savaşları’nı da çok yakından takip ediyorum, oynamasam bile gelişmeleri okumaya çalışıyorum. TFT Mobil ile ilgili de daha önceki gelişmelerden sizlere bahsetmiş, yazılarımda detaylı olarak söz etmiştim. Şimdi yeni, en güncel ve hepimizi mutlu eden bir gelişmeyi daha paylaşmak istiyorum. TFT Mobil sadece 2 gün sonra Google Play Store ve Apple App Store’da olacak.

TFT Mobil

 

TFT Mobil 19 Mart 2020’de Google Play Store ve Apple App Store’da!

Coronavirüs’ün tüm ülkeyi evine hapsetmesinden sonra herkes evinde zaman geçirmeye, vaka sayısının artmamasını beklemeye devam ediyor. Evde kalmak istemeyenlerin oluşu da vaka sayısının artmasına neden oldu. Neyse konumuz bu değil ama, evimizde zaman geçirmemiz ve zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmamamız gereken şu zamanlarda TFT Mobil ilaç gibi gelecek.

TFT Mobil 19 Mart 2020’de yani yarın oynanabilecek. Evlerde kaldığımız şu günlerde harika bir deneyim olacak. Uzun zamandır beklediğimiz oyun gerçekten de beklentilerimizi karşıladı yani, bence öyle. Geliştiriciler harika bir oyun ortaya çıkarmışlar. Gelin, belli olan tüm detaylar bahsedelim.

PC Oyunundan Neredeyse Hiçbir Farkı Yok! 

Ayın 18’inde gelecek olan 10.6 yamasında PC platformunda TFT Set 3 ile buluşacağız. Normal sunucularda artık Galaksi temasının keyfini süreceğiz tabi bir yandan da alışmaya çalışacağız. Ardından, herhangi bir değişiklik olmadığı sürece Android ve iOS telefonlarımıza TFT Mobil’i indirecek ve yeni bir çağa tanıklık edeceğiz.

Mobil’de de aynı şekilde PC platformundaki hesabımız ile giriş yapacağız. Bu demek oluyor ki hem ranked hem de normal oyun atabileceğiz. Kendi arenalarımızı, emote ve minik efsanelerimizi kullanabileceğiz. Çünkü, TFT Mobil ile giriş yapacağımız hesaplarımız farklılaşmadan mobilde de oynanabilecek.

Oyuna isterseniz de Apple ya da Google hesaplarınızdan da giriş yapabileceksiniz. Oyun içi mobilden satın alım ise yapamayacaksınız. Sadece ana hesabınızdan PC platformundan satın alım yaparak, mobilde de kullanabileceksiniz. Sonrasın da ise satın alımlar açılacak.

Arayüzde ise minik değişikler dışında herhangi bir değişiklik göze batmıyor. Kontrollerin neredeyse aynı olması, şampiyon al-sat, para biriktirme mekaniği gibi önemli meselelerin değişmemesi ile beraber tek alışmamız gereken durum sadece gözlerimizin alışkın olmaması olacak.

Merak edilen bir konuda var ki o da şu: Galaksi teması mobilde olacak mı? Hayır, maalesef olmayacak. Çünkü; geliştiriciler oyuna alışma sürecimizi hesaba katarak mobili galaksi teması ile çıkartmayacak. Gelecek hafta gelecek olan 10.7 yaması ile beraber Galaksi temasını ise görebileceğiz. Sadece şuna dikkat edin, şampiyon satın almak için ekranın sağ alt kısmında bulunan butona tıklayarak, tahtanıza alabileceğiniz şampiyonları bulunduran panel sol tıkla ile kapatabilir, sol tık ile açabilirsiniz. Zaten sizlere güzel bir inceleme videosu da bıraktım.

Hasar ekranları, rakip hasar ekranı, emote kullanma paneli, şampiyon satın alma, şampiyonların ulti detayları (eksiksiz Pc’de olduğu gibi yazıyor) ekranda bulunuyor.

TFT Mobil

Aynı zamanda güzel bir haber daha. Herkes istediği platformdan oyunu oynayabilecek. Zaten dediğimiz gibi League of Legends hesabımızla telefondan giriş yapabileceğimiz gibi rakiplerimiz de telefondan ya da PC’den bağlanan kişiler olabilecek. Tablet versiyonlarının olması ise beklenmiyor.

En önemli noktalardan birisi de şu: ”Telefonum çaldı oyuna ne olacak?” Oyundan çıkış yaptıktan sonra ya da oyunu kapatmadan alt ekrandan başka bir şeye bakarken bile yani telefonunuz çalsa dahi oyun devam edecek. Oyuna geri döndüğünüzde hiçbir eşya ve zaman kaybetmeden kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu özellik gerçekten harika!!!