League of Legends’tan sıkılan tayfanın TFT ile oyuna geri dönüşü bir süre önce gerçekleşti. Oyun zevki ve oyuncu sayısı geçmişse nazaran arttı. Sizlere zaten daha önce TFT rehberi yazmış, Taktik Savaşları için kullanabileceğiniz en iyi bilgisayar ve mobil uygulamalarından bahsetmiştim, bunları hatırlıyorsunuzdur. Oyun zevkinin artması, standart oyun tipinin değişmesi adına Taktik Savaşlarına yeni bir set geliyor: TFT Set 3.

TFT Set 3 – Çıkış Tarihi

TFT’nin baş oyun tasarımcısı Stephen ”Mortdog” Mortimer gelecek olan yeni set için ”oldukça büyük bir proje” demişti. Fazlaca iddialı ve beklentiyi artıran bir demeç olarak kafamızda yer etti. TFT’nin çıkmasıyla beraber oyuncular zaten kalitenin arttığını çoktan fark etmişlerdi. Yapımcılardan gelen demeçler beklentiyi artırsa da aslında çok da büyük bir şey beklememek gerekiyor. Yeni şampiyon ve eşyalar gelecektir; önemli kısım oyunun ara yüzündeki değişiklikler olacaktır. Grafiksel açıdan seyir zevkinin de artması gerektiğini düşünüyorum.

Oyunun yeni yaması Mart ayı ortalarında gelecek ve büyük bir yama olacak. Yeni set için 10.6 yamasını beklemek gerekiyor. Onaylı bir bilgi olmasa da 18 Mart civarlarında gelebileceğini söyleyebiliriz.

TFT Set 3 – Kesinleşen Şampiyonlar ve Sınıflar

Henüz bu konuda çok fazla bilgi bulunmuyor olsa da kesinleşen şampiyonlar ve sınıflar mevcut. Project Fiora, Odyssey Jinx, Star Guardian Poppy ve Pulsefire Shen yeni sette kendilerine yer buldular. Bu dört şampiyon da geçmiş yamalarda kendilerine yer bulmuşlardı fakat şimdi hangi yetenekleri kullanacakları, sınıfları ve kökenleri ne olacak soruları kafaları karıştırıyor. Kesinleşen sınıflar arasında ise bildiğimiz iki sınıf bulunuyor: Project ve Star Guardian.

Bir fan tarafından hazırlanan görselde yeni çıkabilecek sınıfları ve şampiyonları görüyoruz. Bu şampiyonlar ve sınıflar kesin olarak açıklanmamış olsa da iyi tahminler olarak görünüyor. Kostümleri ile beraber bizi çok tatlı yeni bir set bekliyor diye düşünüyorum.

Uzay ve Kozmik Temalar

Dax ”Lunchboy” Andrus ve Stephen ”Mortdog” Mortimer gibi TFT geliştiricileri bir video ile TFT’nin geleceği hakkında düşüncelerini oyuncular ile paylaştı. İpuçları da elimize düştü, yeni setin uzay ve kozmik temalı olması bekleniyor. Mart ayında yeni yamayla beraber gelmesi beklenen yeni set için geliştiricileri aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

Henüz Set 2, Elementlerin Yükselişi sezonunun yarısında olmamıza rağmen yeni bir setin gelecek olması oyuncuları hayrete düşürdü fakat bir hayli de heyecanladırmış. TFT’nin üçüncü sezonu bomba gibi geliyor ki zaten Riot Games 10. yılını kutladıktan sonra her konuda beklentileri çok artırdı. Yeni oyunları da dört gözle bekleniyor.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.