2020 yılına girince ilk yazımın League of Legends temalı bir konsept olmasını istedim. Çünkü; LoL, 10. yılını kutladığı yayınla beraber çıkaracağını oyunların hepsini açıkladı. Muazzam bir açılış, League of Legends hayranlarının ağzını açık bırakan açıklamaları ile tüm oyun sektörünün ilgisini üzerine çekti. TFT Mobil ve League of Legends Wild Rift ‘in de olduğu Riot Games oyunlarının listesi işe şöyle:

 • League of Runeterra
 • League of Legends Wild Rift
 • League of Legends E-Spor Menajerliği
 • TFT Mobil
 • Project L

Zamanı gelince bu 5 oyunun da incelemelerini, son dakika bilgilerini, detaylarını sizlerle paylaşacağım. Sonuç olarak Riot Games yaptığı yayınla ve yeni çıkaracağı oyunlarla beraber ”s” takısının hakkını vereceğini gösterdi. 5 yeni oyun çıkacak evet ama benim sizlere şu an bahsetmek istediğim şey ise: League of Legends (Mobil) Wild Rift ve TFT Mobil! Riot, uçur bizi!

TFT Mobil’in Çıkış Tarihi 

Riot’a Sor etkinliğiyle alınan cevaplara göre, TFT Mobil 2020’nin ilk aylarında çıkacak. Her şeyin yolunda gitmesini isteyen Riot ise acele etmiyor. İyi bir oyun zevki, beta sürümünden çıkarak sorunsuz bir oynayış sunabilmek adına harıl harıl çalışıyorlar. Kaliteyi artırmak adına Riot, öncelikle TFT Mobil’i birkaç ülkede yayına sunacak (bir nevi bu sunucular bence denek olarak kullanılacak). Sonrasında ise geri kalan tüm sunucular da oyun oynanabilir hale gelecek.

Amaaa… şu anda Google Play Store’da ön kayıtlar başladı bile. iOS için de oyunun çıkarılacağı duyuruldu.

League of Legends Wild Rift (Mobil) Çıkış Tarihi

League of Legends Wild Rift’i TFT Mobil ‘e göre çok daha geç çıkacak. Zaten League of Legends’in TFT algoritmasından daha farklı ve daha büyük dosyalara sahip olduğunu düşünürsek bu durum hoş karşılanmalı. En başta zaten karakter ve eşya sayılarının farkı bunu bize gösteriyor. League of Legends Wild Rift’in yapımı, alfa ve beta testleri çok daha uzun sürecek. Tahmini verilen zaman ise 2020’nin sonları.

Fakat şu anda Google Play Store’da ön kayıtlar başladı. iOS kullanıcıları üzülmeyin şu anda Apple App Store için ön kayıtlar başlamamış olsa bile Rito, iOS için de oyunu çıkaracak.

League of Legends Wild Rift

TFT Mobil ve League of Legends Wild Rift – Merak Edilenler

TFT Mobil:

 • Zaman geçtikçe aynen PC platformunda olduğu gibi tüm şampiyonlar, eşyalar, kökenler ve sınıflar TFT Mobil ‘de olacak.
 • PC plaformunda olduğu gibi oyunun ana başlığı ”Elementlerin Yükselişi” olacak ki bu ad bize büyük ipuçları da veriyor.
 • Telefonunuzdaki sürümlerin yüksek olması gerekiyor, buna dikkat edin. Model olarak sürekli güncellenebilen ve yenilikleri edinebildiğiniz bir telefonunuz varsa oyunu oynayabileceksiniz. Oyun yüksek sistem gereksinimi isteyecek.

League of Legends Wild RiftLeague of Legends Wild Rift

 • League of Legends Wild Rift’te 5v5 oyun modu olacak fakat dereceli olup olmayacağı kesinleşmedi.
 • Aram oyun tipinin oyunda olup olmayacağı henüz belli değil.
 • Oyunun animasyonları ve modelleri yenilenecek, hatta neredeyse tüm eşyalar yeniden şekillendirilecek.
 • Mobil oyundan sonra ise konsol oyunu için de çalışacaklarını açıkladılar.

League of Legends: Wild Rift
League of Legends: Wild Rift
TFT: Teamfight Tactics
TFT: Teamfight Tactics
Developer: Riot Games, Inc
Price: Free