TFT Set 3 ile ilgili bilgilerin ilerleyen zamanlarda, hatta bu hafta geleceğinin haberini sizlere geçen hafta yazdığım yazıda vermiştim. Riot dediğini yaptı, geliştirmelerine devam ediyor ve TFT Set 3: Galaksiler ile ilgili tüm gelişmeleri paylaşıyor. Bir kesimi heyecanlandırsa da TFT oynamayı bırakmış birisi olarak beni pek tatmin etmediğini söyleyebilirim. Hevesim kırıldığı için olabilir. TFT Set 3: Şampiyonlar, kökenler ve sınıflar ile ilgili bilgiler için yavaşça sayfayı yavaşça aşağı doğru kaydırın bakalım.

Fakaaat, bir farklı nokta var ki, bırakan bırakmayan, seven sevmeyen, hatta League of Legends’i 5 sene önce bırakmış birisini bile heyecanlandıracak cinsten bir haber var. TFT Set 3, Mobil Taktik Savaşları ile beraber gelecek. Bilgisayar başında sırt ağrılarımızdan biraz kurtulacak, mobil oyunun tadını çıkaracağız.

TFT Set 3: Şampiyonlar

  • Yıldız Muhafızları

Bilgilendirmede açılış çok düz ve kolay bir kompozisyonla başlıyor. Yıldız Muhafızlarının temel güçlendirmesi, muhafızlardan birinin yetenek kullanmasından sonra geri kalan karakterlere mana kazandırıyor olması. Yetenek kullanan bir kompozisyon için çok verimli bir güçlendirme gibi duruyor.

Bir Yıldız Muhafızı yetenek kullandıktan sonra; kompozisyonunuzda 3  Yıldız Muhafızı varsa her biri 20 mana, 6’lı tamamladıysanız her biri 60 mana kazanacak.

Yıldız Muhafızları Şampiyonları: Poppy (Öncü), Zoe (Büyücü), Ahri (Büyücü), Neeko (Koruyucu), Syndra (Büyücü) ve Soraka (Mistik). Yetenek kullanımı açısından bakacak olursak, karakterlerin kullanımı kolay -Zoe dışında- gözüküyor. Yetenekler yerlerini bulduğu anda büyük hasarlar bırakacak bir komp. karşımızda duruyor.

  • Büyücü

Kuracağınız büyücü kompozisyonu ile tüm takım arkadaşlarınızı yetenek güçleri artacak. 2 Büyücü için +%15 , 4 büyücü için +%40, 6 büyücü için +%60 yetenek gücü kazanacaksınız.

Büyücü Şampiyonları (Şimdilik 1 karakter açıklandı): Annie ( Meka Pilotu / Büyücü).

Büyücü ve Yıldız Muhafızları kompozisyonu gerçekten çok ”broken” olacak gibi duruyor. Kuracağınız bu kompozisyonda kullanacağınız yetenekler haliyle manaya bağlı. Hem hızlı mana doldurma adına hem de yetenek gücü artışı adına alınacak karakterlerin kompozisyonu şimdilik iyi duruyor.

TFT SET 3: Kökenler

Hem çok esnek, hem de basit bir güçlendirme mantığı bulunan fakat oldukça farklı bir koşul gerektiren yeni köken: Sibernetik.  Hem 3 birim hem de 6 birim ile güçlendirmeye sahip olabileceksiniz.

Sibernetik Güçlendirmesi: Bir eşyaya sahip sibernetik şampiyonlar eğer ki kompozisyonunuzda 3 Sibernetik karakter varsa 300 Can ve 30 Saldırı Gücü / eğer ki 6 Sibernetik karakter varsa 800 Can ve 80 Saldırı Gücü kazanacak.

Şampiyonlar: Leona (Sibernetik/Öncü), Fiora (Sibernetik/Kılıç Ustası), Irelia (Sibernetik, /Mana Yağmacısı/Kılıç Ustası).

Bu kompozisyona bağlı diğer kökenimiz ise Kılıç Ustası.

Kılıç Ustası:  Neredeyse her sette gördüğümüz gibi Kılıç Ustaları yeniden karşımızda, peşimizi bırakmıyorlar. Güçlendirmeleri de pek değişmiyor. Takımınızda 3 Kılıç Ustası varsa  %25 ihtimalle 2 defa saldırabilir, eğer ki 6 Kılıç Ustanız varsa %50 ihtimalle şampiyonlarınız 2 defa saldırabilir.

Kılıç Ustası Şampiyonları: Xayah (Semavi/Kılıç Ustası), Shen (Zaman Bükücü/Kılıç Ustası), Yasuo (Asi/Kılıç Ustası), Kayle (Valkyrie/Kılıç Ustası).

Bu iki kökene bakacak olursak, kompozisyonun gücü eşyaların farklı karakterlere dağıtılması ile ortaya çıkacak gibi duruyor. Irelia’nın bu kompozisyonda yerinin garanti olması gibi en güçlü şampiyon olma ihtimali de yüksek. Kılıç Ustasından sıkılmayan TFT aşıkları aynı şekilde devam edebilir.

Diğer Bir Köken Meka Pilotu: Yeni setin galaksi ve uzay temalı olacağını düşünecek olursak Meka Pilotları bu evrene uygun karakterler gibi duruyorlar.

Meka Pilotu Güçlendirmesi: Kompozisyonunuz içerisinde 3 Meka Pilotu şampiyonu bulunuyorsa, karakterler çatışma öncesinde birleşir ve katledilene kadar hayatta kalan bir süper meka birimi oluşturur.

Meka Pilotu Şampiyonları:  Annie (Meka Pilotu/Büyücü), Rumble (Meka Pilotu/Patlayıcı Uzmanı), Fizz (Meka Pilotu/Casus).

Büyücüler ile oluşturulacak Meka Pilotu kompozisyonu ”broken” seviyesini geçer, oyun kazandırır, erken oyun bitirtir, Plat/Elmas yapar. Annie, Rumble ve Fizz ile süper bir meka birlik oluşturun!

Diğer Sınıflar:

Patlayıcı Uzmanı: Eğer ki takımınızda 2 Patlayıcı Uzmanı bulunuyorsa yetenekleriniz rakibi 2.5 saniyeliğine sersemletir (2.5 saniye nedir abicim be, 2.5 saniyeye o aşama biter be!).

Yazımızda görülen fakat bilgileri verilmeyen diğer sınıflar: Öncü, Koruyucu, Mistik, Mana Yağmacısı, Semavi, Zaman Bükücü, Asi, Valkyrie, Casus.