Set 3 Galaksiler seti geleceğinin haberi duyurulduktan sonra nasıl heyecanlandı isek bu sete yeni bir yamayı da o kadar çok bekliyorduk. Kendi oynadığım oyunlar ve oyun bilgisi yüksek izlediğim yayıncıların da direttiği büyük bir dengeleme güncellemesi artık kapıda. TFT Galaksiler set ortası güncellemesi ile ilgili önemli bilgilere değineceğiz.

Umarım bu güncelleme hem oyun zevkini artırır hem de set içindeki kompozisyonların dengesini iyi kurar. Farklı kompozsiyonların da oyuna dahil edilmesini, oynanabilen 2-3 farklı ve kesin kazandıran bir kompozsiyon değil de akıl oyunlarına dayalı bir set görürüz. Umut, fakirin ekmeği 🙁

TFT Galaksiler Set Ortası Güncellemesi – Sete Veda Eden Şampiyonlar Geliyor! 

 • Taktik Savaşları’nda neredeyse hiç yeri olmayan, yan kompozisyon olarak bile istenmeyen Hiçlik Yaratığı artık yok. Bununla beraber haliyle Kha’Zix, Cho’Gath ve Vel’Koz’a güle güle diyoruz.
 • Yerlerinin doldurulmasının zor olacağını düşündüğüm Valkyrie’lere de veda ediyoruz. Artık saldırı hızı ile deliren Kayle’lar veya üç güçlendirme, full eşyalı Mis Fortune, seviye beşte aranıp bulunan 3 seviye Kai’Sa’lar artık yok.
 • Asi kompoziyonunda sadece 6’lıya tamamlamak için kullanılan ve bunun dışında hiçbir etkisi olmayan Sona da artık Set 3 için tarihe karışıyor.
 • Semavi kompozisyonlarında özellikle Thresh bulana kadar idareten kullanılan Kassadin’e de bir hoşçakal deyin.
 • Meka-Casus kompozisyonunda Büyücü güçlendirmesi için kısa süreli alınan ya da çok az oynanan Sonsuz Karanlık takımında Xerath geldikten sonra yerini kaybeden Lux için de yolun sonuna geldik.

TFT Galaksiler Set Ortası Güncellemesi

Set’e Merhaba Diyen Şampiyonlar

Sibernetik kompozisyonunda 6 birim için artık Ekko beklemeye gerek kalmayacak. Aynı zamanda 3 altınlık Ashe’in yanında bir alternatif daha yaratılmış oluyor.

 • Vayne: 3 altınlık bir birim olarak Vayne sete dahil oluyor. Sibernetik ve Keskin Nişancı özelliklerine sahip olacak. Yeteneği; 10 saniye boyunca odaklandıktan sonra hemen takla atarak hedefinden uzaklaşır ve bundan sonraki her üç saldırısında bir bu hamleyi tekrarlar. Vayne takla atarken görünmezdir ve her taklasının ardından gerçekleştirdiği ilk saldırı, saldırı gücünün %180/200/240 kadarına eşdeğer hasar verir.

TFT Galaksiler Set Ortası Güncellemesi

Kha’Zix ve Kai’Sa gibi iki önemli Casus karakterinin oyundan çıkarılmasıyla beraber yeni karakterler gelmesi gerekiyordu.

Zed: İki altınlık bir birim olacak Zed Casus olduğu gibi aynı zamanda bir Asi. Yeteneği, Düşene Tekme (Pasif): Zed’in gerçekleştirdiği her üçüncü saldırı 20/40/80 İlave Büyü Hasarı verir ve hedefinin mevcut saldırı gücünün %25/40/80 kadarını çalar.

Riven: 4 altınlık hem Zaman Bükücü hem de Kılıç Ustası özellikleri ile geliyor. Yeteneği, Enerji Darbesi: Riven ileri atılarak 300/450/900 Kalkan kazanır ve daha sonra kılıcını ileri savurarak rakiplere 100/150/450 Büyü Hasarı verir. Her üçüncü kullanımda Riven havaya sıçrar ve gönderdiği enerji dalgasıyla 400/600/1800 Büyü Hasarı verir. Oyun içi bildiğimiz Q yeteneği ile gelen olan Riven, Twisted Fate ile beraber yetenek gücü açısından büyük iş yapacaktır. Riven’in büyücü yapılacak olması şimdiden beni korkutmaya başladı.

TFT Galaksiler Set Ortası Güncellemesi: Yeni Özellikler

Taktik Savaşları’na üç yeni özellik ve 11 yeni şampiyon yama ile birlikte geliyor!

Savaş Makinesi: 2, 4 ve 6 birimlik bir kompozisyon olacak. Savaş makineleri 10 defa hasar verdiğinde veya aldığında, mevcut canlarına bağlı olarak ilave bir etki tetikler. Canları yarıdan fazlaysa, en yakındaki rakibe 75/150/225 Büyü Hasarı verirler. Canları yarıdan azsa, bunun yerine 75/150/225 Can iyileşirler.

 • 1 Altın Illaoi: Dövüşçü
 • 2 Altın Nocturne: Casus
 • 2 Altın Kog’Maw: Tetikçi
 • 3 Altın Cassiopeia: Mistik
 • 4 Altın Viktor: Büyücü
 • 5 Altın Urgot: Koruyucu

6 birim kompozisyonunda kuvvetli olacağını düşünmüyorum daha doğrusu kullanılmayacaktır. 2-4 birim kullanılarak, özellikle Büyücü ve Casus kompozisyonlarında yan kompozisyon olarak kullanılabilir. Urgot hem 5 altın olması hem de R yeteneğini kullanacak gibi duruyor olması ile oyuna büyük etki edecektir. Koruyucuları daha da popüler yapabilir!

Astro: 3 birim özelliği bulunacak olan Astro’ların mana bedelleri 30 azalır.

 • 2 Altın Nautilus: Öncü
 • 3 Altın Bard: Mistik
 • 4 Altın Gnar: Dövüşcü
 • 4 Altın Teemo: Keskin Nişancı

Aslında kompozisyonun özelliği ile değil de içindeki şampiyonların yetenekleri ile kendini ön plana çıkaracak bir özellik olabilir. Hem Nautilus’un hem de ilk setten bildiğimiz -eğer olursa- Gnar’ın ultileri oyunda fark yaratacaktır.

Emsalsiz: Takımınızın normal saldırıları büyü hasarı verir.

 • 5 Altın Janna: Yıldız Muhafızı

Öncü gibi çok kullanılan kompozisyonlara karşı özellikle 4 Öncünün kuvvetini çok kıracak bir özellik. Hem de sadece 5 altınlık bir Janna ile.

Gelen Diğer Yenilikler Neler?

 • Zaman Bükücüler artık 4,6 ve 8 birimlik özellikler verecek.
 • Sonsuz Karanlık kompozsiyonunda takım arkadaşları katledildiğinde değil, herhangi bir takım arkadaşı katledildiğinde güçlenecek.
 • Meka Pilotu’nda Garen’in içinden çıkacak diğer karakterler artık tahtaya daha az canlı şekilde düşecek.
 • Keskin Nişancı’ların sayılarının artmasıyla beraber 2 ve 4 birimlik ilaveler eklenecek.
 • Öncüler artık 2,4 ve 6 birimlik özelliğe sahip olacak.

Son olarak da hiçbir oyuncunun beğenmediği, yaratıcısına edilen hakaretlerden sonra mesaj yerine ulaşmış galiba çünkü Lila Nebula galaksisi TFT galaksiler set ortası güncellemesi ile beraber artık bir daha karşımıza çıkmayacak.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.