League of Legends çıktığından beri en çok oynanan oyun modu hala Sihirdar Vadisi olmasına rağmen Taktik Savaşları’nın nefesini ensesinde hissediyordu. Taktik Savaşları’na Set 2’nin gelmesiyle beraber yeni birçok köken ve yeni birçok sınıf ile karşılaştık. O kadar çok köken ve sınıf çıktı ki oyun başlarken kafanızda ne kasacağınızı belirleyemeden oyuna başlıyorsunuz. Set 2’nin çıkmasıyla beraber ise Blitz güncellemesi kaçınılmazdı.

Blitz Güncellemesi: Yeni Köken ve Sınıflar

Yeni kökenler, yeni sınıflar ve yeni eşyalarla beraber Taktik Savaşları çok ama çok başka bir hal aldı. Elementlerin isimleri ile güncellendi, Set 2: Elementlerin Yükselişi olarak yenilendi. Önceki Taktik Savaşları’ndaki sınıf ve köken sayısına göre çok ama çok daha fazlasına sahibiz. Yeni eşyalarla beraber bu sınıf ve kökenlere sahip olmayan şampiyonları istediğimiz köken haline getirebiliyoruz.

Blitz ‘i size zaten daha önceden anlatmıştım fakat şimdi Set 2’yle beraber güncellenen halinden biraz bahsedelim:

Taktik Savaşları ile toplamda elimizde 13 tane köken (Dağ, Rüzgar, Çelik, Çöl gibi), 12 tane de sınıf (Simyacı, Yırtıcı, Gözü Dönmüş, Doğa Sakini gibi) var. Önceki Taktik Savaşları versiyonunda bu kadar sınıf ve köken yoktu.

Blitz de Taktik Savaşları ile beraber güncellendi. Tüm sınıflar ve kökenler eklendi, tüm yeni eşyalar ve eşyaların oluşturdukları tam eşyalar Blitz güncellemesi ile yenilendi. Set 2’de en çok kurgulanan takım kompozisyonları ve en çok galibiyet getiren takım kompozisyonları da ”Kompozisyonlar” kısmında yer alıyor.

Haliyle bu kadar sınıf ve köken, değişen yığınla eşya varken yama notlarını takip etmeden olmaz. Güncel yama notlarını Blitz ile takip edebilirsiniz.

Taktik Savaşları Set 2: Elementlerin Yükselişi Güncellemeleri

Öncelikle Taktik Savaşları’na başlarken oyunda rastgele bir element ile oyuna başlıyoruz: (tüm oyuncular için geçerli tek bir element) Alev, Okyanus, Dağ ya da Rüzgar.

Alev: Alev hücresinde bulunan şampiyon önündeki karşılaşmada %30 saldırı hızı kazanır.

Okyanus: Okyanus hücresinde bulunan şampiyon karşılaşmaya ilave mana ile başlar.

Dağ: Dağ hücresinde bulunan şampiyon her bulunduğu tur başına kalıcı 30 HP kazanır.

Rüzgar: Rüzgar hücresinde bulunan şampiyon çatışma boyunca sakınma ihtimali (dodge) kazanır.

Blitz Güncellemesi: Oyun İçi Kompozisyon

Blitz ‘de oyun içi ve uygulama üzerinde bulunan önerilen takım kompozisyonları bulunuyor. Uygulama üzerindeki önerilere bakarak maça başlamadan önce kafanızda bir kompozisyon ile oyuna başlayabilirsiniz.Blitz Güncellemesi

Fakat oyun size her zaman dilediğiniz köken ve sınıftaki şampiyonları vermiyor maalesef. Bu durumda ise oyun içi önerilen kompozisyonlara bakarak yeni bir dizilim yaratabilirsiniz. Hem düşünme süreniz azalacaktır hem de hangi şampiyonu almalıyım diye düşünmeyeceksiniz. Kökenler ve sınıflar arttığı için hangi şampiyonun hangi köken ya da sınıfa bağlı olduğunu hatırlamak gerçekten zorlaştı.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.