Daha önce size eski fakat hala popüler olan Clash of Clans’tan bahsetmiştim. Bir süredir köy kurup başka şeflerin köyleri ile savaşılacak oyun arıyordum. Eski çağların ya da yakın geçmişin silahlarının kullanıldığı oyunlar zaten favorimdir. Bu kez Neandartallere kadar indim ve güzel bir oyun buldum. Brutal Age, Google Play Store’da 4.3, Apple App Store’da ise 4.7 puana sahip. 10 milyondan fazla kullanıcısı var, belli ki ben oyunu epey geç bulmuşum.Brutal Age

Kabile Reisi Olarak Köyündeki Asayiş Senin Elinde!

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Brutal Age’e başlayacaksanız köyünüzdeki birimlerin gelişim süreçlerinin yüksek olduğunu bilin. Köyünüz ne kadar yüksek seviyeli birimlere sahipse bir sonraki seviyeye geçmesi çok daha uzun sürelere sahip oluyor.

Oyun tamamen sürelere bağlı olarak gelişiyor. Daha hızlı yükseltmek isterseniz oyun içi altın alıp yükseltmeleri hızlandırabiliyorsunuz. Fakat karşılaşacağınız köyler tamamen sizin seviyenizdeki köyler oluyor. O yüzden gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz.

Brutal Age

Oyun ilk girişimizde bize normalde para ile alınan birkaç altın veriyor. Bunları isterseniz birimleri yükseltirken zamanı sıfırlamak ve anında yükseltmek için kullanabilirsiniz. Ama benim sizlere tavsiyem altınları daha ileri seviyelere saklayın, işiniz düşecek.

Köyünüzdeki birimlerin seviyeleri ne kadar yüksekse köyünüz o kadar güçlü oluyor. Birimleri olabildiğince yükseltmeye çalışın. Yükselttikçe askerleriniz daha güçlü olacaklar, ne kadar güçlü asker o kadar yüksek kazanma oranı demektir.

Brutal Age Bir Strateji Oyunu Fakat Güzel Farklılıkları Var! 

Tamam diğer strateji oyunlarında olduğu gibi köyünü inşat et, genişlet, rakibin topraklarını talan et gibi şeyler Brutal Age’de de var. Aynı şekilde global olarak PVE ve PVP olarak da savaşıyorsunuz. Oyun içi arkadaşlarınızla ittifaklar kurup, klan savaşları da yapabiliyorsunuz.Brutal Age

Clash of Clans’da en fazla köyünüzdeki taşları, ağaçları kaldırarak yer açıyor ve altın kazanıyordunuz. Brutal Age çok daha güzel ve hafif Sims vari bir oyun yapısı oluşturmuş. Köyünüzde sadece birimleri yükseltmekle kalmıyor, köyünüzün toprak biçimini de özelleştirebiliyorsunuz. Arazinizi dağ, çöl, orman veya bataklık olarak dizayn edebiliyorsunuz. Bence oyunun bu özelliği çok hoş olmuş. Köyümü herkesin yaptığı gibi, aynı asker yapıları aynı görünüşler olmadan özelleştirmek, benimmiş hissini artırdığı için hafif bir aidiyet duygusu oluşturdu.

Neandarteller, Eski Çağ Savaşçıları Muharebeye Hazır! 

Oyunun beni en çok çeken yönlerinden birisi de kesinlikle savaşçılarımızın eski çağdan kalma olmaları. Neandartel -bu tamamen benim uydurduğum bir şey-, Mamut, Kılıç Diş, Ağaç Canavarı ve eski çağa ait gırla antik savaşçı ve canavarla mücadele etmek çok güzel.

Aynı zamanda oyunda Gözcü Kuleleri var, bu birim köyünüze doğru gelen ordunun haberini veriyor. Bu birimin seviyesi ne kadar yüksekse düşmanın geldiğini daha erken öğreniyorsunuz ve buna göre hazırlık yapıyorsunuz.

Oyunun belki de süreler ile ilgili tek avantajı; askerlerimizi eğittiğimiz War Camp’in seviyesini yükselttikçe hem ürettiğimiz askerlerimiz güçleniyor hem de birimlerin çıkış süreleri azalıyor. Bu tür bir oyun için bu harika bir özellik. War Camp’ı kesinlikle geliştirin.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.