Günümüzde çocukların gelişimlerine katkı sağlayan pek çok uygulama geliştirildi. Bunlardan birisi olan Küçük Korsanlar oyunu sayesinde, çocuklarınız korsanların dünyasını keşfedecek. Aynı zamanda sebep ve sonuç ilişkisini de öğrenmelerine katkı sağlayacak.

5 yaşından daha küçük olan çocuklar için geliştirilen Küçük Korsanlar; Türkçe, Rusça, İngilizce ve birkaç dil daha olmak üzere dil desteği sunan, çocuklar için geliştirilen ve gelişimlerinde önemli bir rolü bulunan bir oyun.

Oyunun içeriğine baktığınızda farklı tayfaları oluşturma alternatiflerini görebilirsiniz. Tayfaları oluşturduktan sonra ise korsan gemilerine malların yüklenmesi esnasında yardım edilmesi gerekiyor. Varillerin yuvarlanmasıyla birlikte sandıkların dizilmesi için çocuklarınız her bir nesneye dokunmak zorunda. Dokunarak sebep-sonuç ilişkisini anlamalarına ve etkileşimde bulunmalarına neden oluyor. Bu da çocukların, korsan dünyasında kendi mekanlarını yaratabilmeleri için iyi bir zemin hazırlamış olacak.

Hey, Kaptan! Yelken Aç ve Küçük Korsanlar ile Demir Al!

Oyunu indirdiğiniz andan itibaren farklı liman ve korsan gemilerini görebilirsiniz. İlk görev olarak varil ve sandıkların, geminin batırılmasını engelleyecek bir şekilde yüklenmesi gerekiyor. Bu limanda bundan farklı olarak görevler de var. Örneğin; çocuklarınızın çuval yarışında mücadele etmesine fırsat veren veya küçük maymunu bulmalarını isteyen, yardımcıyı bulma, hazine haritası bulma, havai fişekleri ateşleme görevleri gibi.

Daha sonra 2. Korsan gemisini görüntülediğinizde, farklı görevleri de üstleneceksiniz. Okyanusa dalma fırsatını bulabilir veya şirin balıklarla oynayabilirsiniz. Hazine adalarında ya da okyanus tabanında taşları bulduğunuzda, bunları gemiye yüklemeniz istenebilir.

Küçük Korsanlar
Küçük Korsanlar oyunundan bir görsel.

Sizler de çocuklarınızın gelişiminde ve eğitiminde etkili olacak adımları atmalarına yardımcı olabilirsiniz. Eğlenirken öğrenmelerine ve yenilikleri keşfetmelerine fırsat veren bir oyun. Oyunun içerisindeki eğlenceli ve çocukların sevdiği müzikler sayesinde eğlence 2 katına çıkıyor.

24 aydan itibaren 60 aya kadar olan çocuklarınız için uygun olan bu oyunu App Store veya Google Play uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

Siz de çocuğunuzun etkileşim becerisini, onun için hazırlanmış bu oyun ile geliştirirken; kendisi için hazırlanmamış ve kötü etkileyecek diğer uygulamalardan uzak tutabilirsiniz.

Oyunun iOS kullanıcılarına 17,99 TL karşılığında, Android kullanıcılarına ise ücretsiz indirme imkanı bulunurken, oyun içerisinde satın alınabilecek olan özelliklerle gelişme olanağı sağlanıyor.

‎Tiny Pirates: Toddler's App
‎Tiny Pirates: Toddler's App
Küçük Korsanlar
Küçük Korsanlar
Developer: wonderkind GmbH
Price: Free