Fotoğraflar üzerinde dilediğiniz gibi oynamanıza izin veren FaceApp, yüz değiştirme programları arasında zirveye tırmanan ve 2 hafta gibi bir sürede, 1 milyonu aşkın kullanıcı sayısına ulaşmış başarılı bir uygulama.

Daha kullanılmaya başlandığı ilk dakikalardan itibaren ilgi çeken ve en çok indirilen uygulamalar arasında yerini hızlı alan bu uygulama nedir ve nasıl kullanılır, gelin birlikte bakalım.

FaceApp Nasıl Çalışıyor?

İki ve daha fazla kişinin yüzlerini değiştirebileceğiniz bu uygulama, sizleri hem eğlendirecek hem de oldukça şaşırtacak; çünkü bu uygulama ile yüzünüzde yapabileceğiniz değişiklikler oldukça sıra dışı.

Dilerseniz yıllar sonra nasıl görüneceğinizin yanıtını almak için yaşlandırma özelliklerinden faydalanabilir ya da daha genç görünmeyi mümkün kılan efektleri kullanarak, zamanı geriye çevirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Aslında uygulama mağazalarında buna benzeyen fotoğraf uygulamaları var. Ancak FaceApp diğer uygulamalarla arasındaki farkı, yarattığı fotoğraflarla açıkça ortaya koyuyor. Çünkü FaceApp, filtrelerle oynamaktan daha fazlasını yapıyor.

Uygulama, çekilen fotoğraf üzerinde filtrelerle değişim yapmak yerine, doğrudan yüz şekillendirme işlemleri yapıyor ve sonuçlar inanılmaz başarılı.

Enes Batur
Enes Batur

Bildiğiniz Diğer Uygulamaları Unutun!

FaceApp, birçok uygulamada olmayan çok değişik seçeneklere sahip. Öyle ki insanların gözlerini daha fazla büyütmek istemeleri veya ağızları kapalı iken fotoğrafa diş eklemeyi  tercih etmeleri FaceApp için oldukça kolay.

Yüz değiştirme uygulamalarının en iyilerinden birisi olduğu için her iki işletim sistemindeki kullanıcılar da uygulamaya yoğun ilgi göstermiş durumda.

Birkaç dokunuş sayesinde sizler de daha mükemmel bir görünüşe sahip olabilir veya sırf eğlenmek için birbirinden ilginç seçenekleri, fotoğraflarınız üzerinde deneyebilirsiniz.

Gülüşünüzü daha güzel bir hale getirmek veya cinsiyet değişimi yaparak olası görüntünüze bakarak gülümseyebilirsiniz. Yüz hatlarında en ince detaya kadar ayar yapma şansı veren uygulama sayesinde kendinizi baştan yaratabilirsiniz.

Gerek Play Store gerekse App Store’da ücretsiz olarak kullanıma sunulan uygulama, her yaştan insanın zevkine hitap etmeyi başarıyor.

FaceApp ile henüz tanışmadıysanız iOS için buraya, Androd için buraya tıklayarak uygulamayı hemen deneyebilirsiniz.

FaceApp: Yüz Editörü
FaceApp: Yüz Editörü

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.