Anlık mesajlaşma için dünya çapında en çok kullanılan uygulama olan Whatsapp’ın çiftleri çok sevindirecek bir alternatifi var. Özellikle birbirlerini sürekli WhatsApp üzerinden takip eden sevgililerin imdadına yetişecek olan GBWhatsApp isimli bu uygulama, yüksek oranda kullanıcıya sahip olacak gibi görünüyor.

WhatsApp uygulamasına gelen ve her geçen gün artan bazı güncellemeler, bazen kullanıcıların canını sıkabiliyor. Özellikle bir süre önce gelen ve çoğu kişinin başına bela olan “görüldü” özelliği, sevgililerin ayrılma sebebi bile olmuştu. Bu durumu kendi lehine çevirmek isteyen uygulama geliştiriciler ise GBWhatsApp uygulamasıyla sevgilileri bu krizlerden kurtarmayı başaracak gibi gözüküyor.

GBWhatsApp Nedir?

Şu anda mağazada bulunmayan uygulama, WhatsApp’a alternatif olan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. APK dosyası olarak tarayıcı üzerinden indirilebilen uygulamanın özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Tamamıyla ücretsiz olan ve reklam içermeyen bir mesajlaşma uygulamasıdır.
  • Whatsapp Web eklentisi ile birlikte uygulamayı bilgisayardan kullanabilme özelliğine sahiptir.
  • Sesli bir şekilde arama yapabilme özelliği bulunmaktadır.
  • Konumunuzu paylaşabilme şansına sahip olacaksınız.
  • Mevcut sohbetlerin uçtan uca şifrelemesi imkanınız olacak.
  • Uygulama içindeki mesaj boyutlarını küçültebilir veya büyütebilirsiniz.
  • Müzik, video gibi dosya paylaşımında bulunabilirsiniz.

Uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri “çevrimiçi” yazısını tamamen kaldırma seçeneğini sunmasıdır. Bu sayede uygulamaya girseniz bile sizin çevrimiçi olduğunuz görüntülenemez. Uygulamanın “Privacy” ayarlarından “Hide Online Status” seçeneğini işaretleyerek bu özelliği aktive edebilirsiniz. Son giriş saatini gizleme özelliği de “çevrimiçi” yazısını kaldırma özelliği gibi kendisini takip edenlerin sorularından bunalanlar için dizayn edilmiş bir diğer özelliktir.

Uygulamada bulunan “Download themes” seçeneği ile uygulamayı kullanan kişilerin yaptığı temaları telefonunuza indirebilir ve uygulamayı farklı görünümlerle kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden boyutu yüksek olan bir dosyayı kırpmadan karşı tarafa gönderme imkanınız var. Eğer ileteceğiniz veri boyutunu değiştirmek isterseniz bu özelliği, dilediğiniz şekilde düzenleme şansınız bulunuyor.

GBWhatsApp uygulamasında mesajın iletilip iletilmediğine ya da görülüp görülmediğine dair herhangi bir ibare bulunmuyor. Bu durum da çoğu insanını uygulamayı kullanmak istemesi için oldukça önemli bir etmen. Uygulamanın ayarlar kısmından bu düzenlemeler yapılabiliyor.

Bitirmeden önce uygulamayla ilgili önemli bir hatırlatma yapmak gerekiyor. GBWhatsApp uygulaması, WhatsApp Inc. tarafından yasaklanmış bir uygulama. Uygulamayı kurma aşamasında yakalanırsanız WhatsApp size farklı süreler için geçerli olacak cezalar verebiliyor. Ancak GBWhatsApp uygulamasında bulunan anti-ban desteği ile fark edilmeniz diğer sürümlere göre biraz daha zor olacaktır. Bizden söylemesi!

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.