Umutsuzluğa kapıldığınızda ya da iyi bir şeyler duymak istediğinizde fal baktırmak, kafa dağıtmanın en iyi yollarından birisidir. Ciddi şeyler düşünmeden biraz zaman geçirmek veya anlatılanlarla rahatlamak adına kahve molası verip fal kapatmak, özellikle kadınların vazgeçilmez aktivitelerinden. Gelişen teknolojiyle birlikte artık fal baktırmak için bir arkadaşınıza ricada bulunmanıza da gerek yok. Fal Diyarı gibi mobil uygulamalar sayesinde kahve falınız artık cebinize geliyor. Peki, bu falların ne kadarı doğru sizce?

Sizin gibi milyonlarca insan, telefonları vasıtasıyla Fal Diyarı uygulamasına birçok kahve resmi atıp fal yorumlarını bekliyor. Sonsuz farklı olasılığın mümkün olduğu bir durumda, bu uygulamadan gelen yorumların doğru çıkması mümkün mü? Gelin uygulamanın özelliklerine yakından bakıp buna birlikte karar verelim.

Fal Diyarı Uygulaması Detayları

Bu uygulama aracılığı ile gün içerisinde 3 kez fal baktırma hakkına sahipsiniz. Daha fazlasını isterseniz ücret ödemek zorundasınız. Sadece kahve falı değil iskambil, bakla falı, tarot, el falı, yüz falı, yıldızname gibi farklı fal çeşitlerine de baktırabiliyorsunuz. Uygulamaya anlık resim gönderilebileceği gibi daha önce içip resmini çektiğiniz kahve resimlerini de gönderip yorum alabiliyorsunuz. Size gelen cevap genelde bir hayli uzun oluyor. Diğer kahve falı uygulamalarıyla kıyaslandığında arada gözle görülen birçok fark bulunuyor. Bunlardan ilki gönderilen cevabın uzun olmasına rağmen tutarlı olarak ilerlemesi.

Fal Diyarının Farklılığı

Diğer fal uygulamalardan farklı olarak “Dert danışma” kısmının yer alması ilginç bir ayrıntı. Bu köşede uygulamaya üye olmuş kişiler ile görüşmeler sağlayarak kendi sıkıntılarınızı anlatabiliyorsunuz ya da başkalarının derdine ortak olarak düşüncelerinizi belirtiyorsunuz. Bu sayede yeni arkadaşlar da kazanabiliyorsunuz. Bu özellik iyi niyet çerçevesinde faydalı sayılabilir. Fakat tanımadığınız kişiler ile dertleşmek, bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Böyle bir durum oluştuğunda, uygulamada yer alan engelleme seçeneği ile sorun yaşadığınız kişilerin size erişimlerini durdurabilirsiniz.

Fal Diyarı uygulamasını indirmek ücretsizdir. Fakat günlük hakkınızdan fazla fal baktırmak isterseniz veya ücretsizlerin dışındaki bir fal türünü seçerseniz ekstra para ödemeniz gerekir.

Fal Diyarı Uygulaması Tarafından Gönderilen Yorumlar Gerçek mi?

Fal yorumu almak için uygulamaya sadece fotoğraf göndermeniz yeterli değil. Uygulama, fotoğrafların yanında sizden yaş, cinsiyet ve doğum tarihiniz gibi bazı bilgileri de istemektedir. Dolayısıyla yorumlar bu bilgilere göre şekillenmektedir denilebilir.

Fal Diyarı, kategorilere ayrılmış bir uygulamadır. Farklı isimlere sahip falcılardan istediğiniz seçip falınızı o kişinin yorumlamasını isteyebilirsiniz. Ancak birçok kişinin yolladığı falların gerçek falcılar tarafından bakılıp 20-25 dk. gibi bir süre içerisinde gönderilmesi oldukça güçtür. Dolayısıyla uygulamanın arka planında farkı bir sistem çalışmaktadır. Yazılım, karakterle eşleştirilmiştir. Yani yolladığınız resimde kahve telvesindeki karakterler yazılımdaki karakterlerle eşleştirilir. Her karakterin yorumu da hazırdır. Hazır yorumlar bu doğrultuda cep telefonlarınızda yerini alır.

Fal Yorumlarının Aynısı ile Karşılaşmak Mümkün mü?

Elbette mümkün. Otomatik olarak gönderilen bilgiler, belirli bir süre sonrasında tekrar size gönderilmeye başlanacaktır. Birebir sayfa olarak gönderim sağlanması, karakter benzerliği taşımamasından dolayı çok düşük bir ihtimaldir. Fakat aynı cümlelerle sıralaması değişmiş şekilde karşılaşabilirsiniz. Gelen cevaplara inanarak karar almak yanlış olur. Sadece zaman geçirmek maksatlı kullanıldığında bu tip uygulamalar faydalıdır.

Ücretli Uygulamaların Farkı Nedir?

Ücretsiz olarak baktıracağınız 3 fal sonrasında yine fal baktırmak isterseniz, bu fallara ücretli olarak bakılır. Diğer fallardan tarot, yıldızname gibi farklı türdeki fallar ise tek seferden sonra ücretli hale dönüşür. Ücretli uygulamaların gerçek falcılar tarafından bakıldığı anlatılmaktadır. Fakat bunun için kesin olarak evet öyledir demek zordur.

Ücretli falların en belirgin özelliği zaman sınırlamasıdır. Diğer fallarda 20 dk. beklerden ücretli fallarda neredeyse hiç beklemezsiniz. Ücretli olmanın farkını diğer kullanıcılardan sıyrılarak yaşarsınız. Bu sayede fal diyarı uygulaması da gelirini arttırmış olur.

Eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek için iyi bir alternatif olan Fal Diyarı uygulamasına, Android için buraya iOS için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.