MALClient Anime sevenlerin ortak buluşma noktası haline gelmiş durumda. MALClient, orijinal adı Myanimelist olan bir internet sitesiyken Drutol eğlence şirketi tarafından şimdiki biçimi verilmiş bir telefon uygulaması. Bu uygulama ile anime listeleri artık daha düzgün! malclient

Öncelikle Anime Nedir? 

Anime, Japon çizim sanatıyla çizilmiş sanat eseridir, kendine özgü çizim tekniklerinden oluşur. Farkında olarak ya da olmayarak hepimiz hayatımızda en az bir kez Anime izlemişizdir. Kaptan Tsubasa, Beyblade, Ay Savaşçıları, Pokemon, Doraemon, Heidi farkında olmadan izlediğimiz animelere örnek olarak gösterilebilir.malclient

MALClient Tam Olarak Ne İşe Yarıyor?

MALClient izlediğiniz, izlemekte olduğunuz ve izleyeceğiniz Animeleri düzenleyeceğiniz bir portal. Örneğin; bir Anime izlemeye başladınız, izlemeye başladığınızı bildirebilirsiniz, hatta kaçıncı bölümde olduğunuza dair verileri girebilir, sizinle aynı kısımlarda olan insanlarla yorumlar vasıtasıyla görüşme yapabilirsiniz.

Beğendiğiniz Animeleri listenize ekleyebilir, bunun yanı sıra başka insanların listelerine göz atabilirsiniz. Arkadaşlarınıza kendi listenizi atıp onlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

malclient

MALClient ve Diğer Özellikleri

Bir Animeyi sevip sevmediğinize dair puanlama yapabilir, en yüksekten en düşük puanlamaya göre Animelere bakabilirsiniz. Animeleri türlerine göre ayrıştırabilir, sizinle aynı zevke sahip insanların önerdiği Animelere yorumlardan bakabilirsiniz. Kaç kişinin o Animeyi izlediğini, kaç kişinin yarım bıraktığını ve kaçının izlemek üzere listelerine eklediğini görebilirsiniz.

Bunlarla birlikte beğendiğiniz Animelere göz atarken benzer konuya yahutta benzer kaliteye sahip Animelerin hangileri olduğuna bakabilirsiniz.

Artıları ve Eksileri Neler? 

Uygulama telefonda 48,31 MB yer kaplıyor. Elbette kullanıcı verileri ve listeye eklenen içerikler arttıkça kaplanan yer artıyor lakin her türden telefon için uygun bir uygulama. Programlanış amacına yeterince uygun ve sadece izlediğiniz içerikleri değil, okuduğunuz Mangaları da listeleyebiliyorsunuz. Eğer bir seriyi tamamıyla izlemek istiyorsanız uygulamanın arama bölümünden serinin adını yazmanız yeterli, o seriye ait ek bölümler, bütün sezonlar, varsa serinin filmlerine, Mangasına/Noveline kadar her şeye erişebilirsiniz.

malclient

Kötü yanlarından bahsetmek gerekirse, uygulama tam anlamıyla geliştirilebilmiş değil. Uygulama bazen kendi kendini kapatıp atabiliyor(bu telefonunuzun hızına ya da belleğin doluluk oranına bağlı olarak değişebilir tabii). Bazen yavaş yükleme de yapabiliyor ama bütün itibariyle iyi özellikleri kötü özelliklerini bastırabilecek seviyede.

Sizler de hemen listelerinizi oluşturmak için Google Play Store veya Microsoft Store’u ziyaret edebilir ya da aşağıdaki linklerden direkt uygulamayı indirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için sitesine de buradan ulaşabilirsiniz.

MALClient
MALClient
Developer: Drutol
Price: Free
MALClient
MALClient
Developer: Drutol
Price: Free