Famelog, alışılmış sosyal medya uygulamalarının dışına çıkan, ünlülerle hayranları ve markaları bir araya getiren bir sosyal ağ platformu. Uygulama, benzerlerinden son derece farklı; çünkü Famelog, ünlüler ve onların takipçilerini sadece sanal olarak değil, fiziksel olarak da bir araya getiriyor.

Girişimcilik dünyasının tanınan isimleri Şule Bilgi ve Tarık Yıldırım tarafından kurulan Famelog, sosyal sorumluluk içeren sistemi açısından da ayrı bir yerde duruyor ve gelecek vadediyor. İşte uygulamanın fark yaratan detayları…

Famelog Kendi Alanında İlk!

Hiçbir konserini kaçırmadığınız bir şarkıcıyla bir araya gelme fikri kulağa nasıl geliyor? Peki, tüm maçlarını takip ettiğiniz bir sporcuyla direkt iletişime geçmek hoşunuza gitmez miydi? Dizilerini izlediğiniz sanatçıyı karşınızda görseydiniz ne hissederdiniz? Famelog, işte tüm bu ihtimalleri gerçeğe çeviriyor!

Uygulama ile ünlüler, hayranlar ve markalar tek bir yerde buluşuyor. Famelog’u bu kadar farklı kılan da bu sanırız. Sosyal medyada ünlüler ve hayranlar arasındaki ilişki yönetimini özelleştiren ve onları kaliteli etkinliklerle aynı platformda bir araya getiren başka bir uygulama yok.

Famelog Famous People

Toplum içinde önemli bir kitle, özellikle de gençler, hayranı oldukları kişileri, sosyal medya hesaplarından takip ediyorlar. Hatta bu takipçiler, farklı sosyal ağlar üzerinde toplanıp “fan” grupları oluşturuyor ve zaman zaman çeşitli etkinlikler düzenliyorlar.

Bu gruplar içinde yorum ve beğenme şeklinde bazı etkileşimler olsa da çoğunlukla ilgisiz yorumlar ve gereksiz reklam içerikleri nedeniyle yaşanan etkileşimler, oldukça sınırlı oluyor. Deyim yerindeyse bu paylaşım kalabalığı içinde yazılanlar, kaybolup gidiyor.

Famelog’un çıkış noktası biraz da bu. Bu alandaki dağınıklığı gidermek ve ünlü-hayran-marka etkileşimini, keyifli ve kaliteli bir hale getirmek.

Famelog Nasıl Çalışır?

Uygulamada iki kullanıcı tipi var. Bunlardan biri “ünlü-markalar”, diğeri ise “takipçi-fanlar”. Famelog, hayranlara beğendikleri ünlüleri takip etme olanağı sunarken, ünlüler ve markalara ise çeşitli işbirlikleri yapma ve kazanç sağlama imkanı veriyor.

Famelog iPhone

Sadece sanal alemde değil, gerçekte de ünlüler ve hayranlarını bir araya getiriyor Famelog. Tarafların bir araya gelebileceği etkinlikler düzenliyor. Üyeliklerden kazandığı parayı da bağışlayarak, sosyal sorumlulk için yeni bir alan yaratıyor ve çok güzel işlere imza atıyor.

Famelog ile Artık Famelogger’lar Var

Famelogger, Famelog’u kullanan markalar ve ünlülere verilen isim. Famelogger’lar uygulamaya “Celebrities&Brands” kapısından giriş yapıyor.

“Fan”lar ise uygulamadaki “Followers&Fan” kapısını kullanıyor ve kendi aralarında çeşitli statülere ayrılıyorlar. İsteyen “fan”lar üyelik statülerini yükselterek (Premium Fan statüsü gibi) takip ettikleri ünlü ile etkileşime geçme şansını elde ediyor.

Markalar ise Famelog etkinliklerine veya ünlülere sponsor olabiliyor ve uygulamada Famelogger olarak profil yaratabiliyorlar.

Famelogger paneli, ünlülerin Twitter, Instagram profilleri gibi. Burada “Duvar” ve “Fan Duvarı” olarak iki yayın akışı var.

Famelog Logo

Nöbetçiler İşbaşına!

Sistem içinde yer alan yapay zeka ve “Guardian” ismi verilen kullanıcılar ise hesap güvenliğini sağlıyor. Böylece küfür, hakaret içeren söylemler ve spamlar, sistem tarafından engellenmiş oluyor.

“Guardian”ları Famelogger’lar seçiyor ve bu kullanıcılar, ünlüler ile “fan”lar arasında koruma kalkanı işlevi görüyor. Ayrıca Famelogger’ları diğer kullanıcılar etiketleyemiyor.

“Followers&Fans” kategorisindekiler, diledikleri kadar kullanıcıyı takip edebiliyor. Ayrıca “Fan Duvarları”nda metin ve fotoğraf paylaşabiliyorlar.

Start-up dünyasının; girişimleriyle (inekle, inzva) ve yaptığı melek yatırımlarla (Seven Bridges Genomics, UrbanStat, Apsiyon) yakından tanınan ismi Tarık Yıldırım ve girişimci Şule Bilgi tarafından hayata geçirilen proje, Eylül ayında tarihi Beykoz Kundura’da yapılan büyük bir partiyle tanıtılmıştı.

Dünyaca ünlü DJ’lerin ve ünlülerin yer aldığı partiye, 2000 kişi katılmıştı. O günden bu yana her geçen gün kullanıcı sayısını artıran uygulama, bu alanda fark yaratma iddiasını sürdürüyor.

Eğer siz de takip ettiğiniz ünlülere ulaşmak istiyor ve uygulamanın sağladığı avantajlardan faydalanmak istiyorsanız Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Famelog
Famelog
Developer: Famelog Inc.
Price: Free
‎Famelog
‎Famelog
Developer: Famelog Inc.
Price: Free+

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.