Güncelleme: Son günlerde kullanıcı verilerinin gizliliği konusu, tüm dünyada çok tartışılıyor. Apple da tartışmalara kulak vererek, listemizdeki bu tür uygulamaları App Store’dan kaldırdı. GetContact, DataPhone ve FindNow uygulamaları artık App Store’da yer almıyorlar.


Mobil dünyanın hızına yetişmek hiç kolay değil. Öyle ki sadece Şubat ayında 2000’e yakın yeni mobil oyun App Store’a başvuru yaptı. Hal böyle olunca da insan, kendini gelişmeleri takip etmekte zorlanabiliyor. Bu yüzden sizler için her hafta güncelleyeceğimiz popüler ve ücretsiz iOS uygulamaları listesini hazırladık.

GetContact

getcontact ücretsiz ios uygulamaları

GetContact, bu sıralar hem Android hem de iOS cephesinde en popüler uygulamalardan biri. Sizi arayan tanımadığınız numaraların kim olduklarını bulabilmenizi sağlayan uygulama, numara engelleme ve tanıdığınız kişilerin numaralarını bulma gibi işlevler de sağlıyor.

‎Getcontact
‎Getcontact
Developer: GETVERIFY LDA
Price: Free+

Rehber Sorgula

rehber sorgula ücretsiz ios uygulamaları

Rehber sorgula uygulaması da bir anlamda GetContact ile benzer kategoride diyebiliriz. Yalnızca tam tersi şekilde çalışıyor: Sizin numaranızı başkaları ne şekilde kaydetmiş bunu öğrenmenizi amaçlayan bir uygulama.

Uygulamayı hemen denemek için buraya tıklayabilirsiniz.

DataPhone – Numara Sorgulama

dataphone numara sorgulama ücretsiz ios uygulamaları

Bu sıralar muhtemelen verilerin çalınması skandalının etkilerinden dolayı olacak ki numara sorgulama gibi kişisel bilgileri kullanan uygulamalar çok popüler. Öyle ki yalnızca 25 kişi tarafında puanlanmış ve puanı 2.5 olmasına rağmen DataPhone – Numara Sorgulama uygulaması, App Store’da popüler uygulamalar arasında Facebook gibi devleri geçmiş durumda.

İlk iki uygulamamızda olduğu gibi DataPhone da numaraların rehberlerde nasıl kaydedildiği ile ilgili. Bu sayede bilmediğiniz bir numarayı diğer kullanıcılar nasıl kaydetmiş görebilirsiniz.

DataPhone - Numara Sorgulama
DataPhone - Numara Sorgulama
Developer: Nurhan Ergol
Price: Free+

FindNow

findnow ücretsiz ios uygulamaları

FindNow ile arkadaşlarınız ve yakınlarınız kabul ettikleri takdirde konumlarını izleyebiliyor, onları kolayca bulabiliyorsunuz. Bunun bir Black Mirror bölümüne benzediğini düşünüyorsanız, sizinle hemfikirim sayın okuyucu.

Üyelerin birbirlerini takip edebilmeleri için izin vermeleri gerekmekte. Dilediğiniz zaman da kişiyi takipten çıkarabilir ya da engelleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek ücretsiz ve üç günlüğüne ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz. Ancak bu süre sonrasında, haftalık olarak ücretlendirilen bir abonelik almanız gerekiyor.

‎FindNow - Find location
‎FindNow - Find location

Direct from Instagram

direct from instagram ücretsiz ios uygulamaları

Instagram’ın anlık mesajlaşma işlevleri için özelleşmiş tamamen ayrı bir ek uygulaması olarak ortaya çıkan Direct, mesajlarınıza Instagram filtreleri ve efektlerini getiriyor.

Övün ey insanlık, artık anlık mesaj sohbetlerinde bumerang kullanabileceksin!

Siz de bu nimetten faydalanmak istiyorsanız uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz iOS Uygulamaları ile Her Hafta Buradayız

Sürekli büyüyen ve yenilenen Apple App Store’da yayınlanan popüler ücretsiz uygulamaları sizin için takip etmeye ve listemizi güncellemeye devam edeceğiz.

Sizin favori uygulamalarınız hangileri? Yorumlarınızı bekliyoruz.