Simülasyon oynamayı sever misiniz bilmiyorum ama bu oyun bende bağımlılık yaptı! Freelancer Simulator: Game Developer Edition adıyla Google Play Store’da bulabileceğiniz oyunu maalesef Apple App Store’da bulamadım.

Gayet basit bir arayüze sahip bir simülasyon olan Freelancer, adından da anlaşıldığı üzere oyun geliştiricisi bir Freelancer gibi davrandığınız bir oyun.

Freelancer

Freelancer hem Simülasyon hem de One-Tap!

Amacınız kendinizi yazılım, dizayn, yönetim, 3D modelleme, pazarlama vs. gibi alanlarda geliştirmek ve gelen sözleşmelerle para kazanmak, uygulamalar ve programlar üretmek ve sizin gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış ekip arkadaşları bulmak.

Tüm bunları yaparken acıkan karnınızı doyurmak ve sağlığınızı takip etmek zorundasınız. Yemek yemeyi unutursanız açlıktan ölebilirsiniz.

Seviyeniz arttıkça gelen işlerin de getirisi fazla olmaya başlıyor. Her bir sözleşme yaptığınızda ya da kendi yeteneklerinizi geliştirirken masa başında oturan oyuncunuza da tıklamak zorundasınız. Her tıklayışınız süreci daha da hızlandıracak. Yani aslında hem simülasyon hem de one-tap bir oyun.

Freelancer

Arayüzü daha önce de dediğim gibi basit ve göze hitap eden grafiklere sahip. İnternetiniz olmadan da oyunu oynamaya devam edebiliyorsunuz. Kullanıcılardan oynanışı için 3,5, grafiklerden 3,8, kontrollerden 3,6 puan almış. Google Play Store’da 500.000+ indirme sayısına sahip uygulama, 0,99 TL gibi bir fiyatla indirilebiliyor ve Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Ben oyunu Google Ödüllü Anketler uygulamasından kazandığım paralarla satın aldım. Daha önce Google Ödüllü Anketler ile nasıl para kazanabileceğinizi anlatmıştım.

En İyisi Olduğunuzu Kanıtlayın!

Oyunda dümdüz yeteneklerinizi geliştirip, sözleşmeler alarak para kazanmıyorsunuz. Gerçekten bir şeyler bilmeniz gerekiyor çünkü oyun zamanıyla her 30 günde bir Hackathon’lara katılıyorsunuz. Kolay, orta ve zor olmak üzere 3 tane ayrı zorluğa sahip Hackathon’a katılıp bilgilerinizi sınıyorsunuz.

Freelancer

Oyunda projeler geliştirip satarken bir yandan hayranlarınız oluyor. Bazı zamanlar şirketler sizlere destek olmak için para yolluyorlar. Şehirdeki bazı dükkanları satın alarak kiraya verebiliyorsunuz da.

Oyun içi satın alma özelliği de mevcut. Oyunda belirli özelliklere harcayabileceğiniz elmaslarınız da var. Bu elmaslarla, her tıklayışınızın etkisini artırabilir, sürpriz kutular satın alabiliyorsunuz. Her seviye atlayışınızda 20 elmas kazanabiliyorken dilerseniz satın alabilirsiniz de.

Sizler de hem kendinizi sınamak hem de ufak bir Freelancer deneyimi yaşamak isterseniz aşağıdaki linkten oyunu hemen indirip oynayabilirsiniz.

Freelancer Simulator [VIP]
Freelancer Simulator [VIP]
Developer: TinyPlay
Price: ₺1,39

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.