Teknoloji gelişiyor, karşımıza çıkan fırsatlarda buna dayalı olarak gelişim göstererek artıyor. İnternet ve akıllı cihazların buluşmasından bu yana birçok yenilik hayatımıza girdi. Sosyal medya araçları, sınırsız bilgi ve veri erişimi, konum bildirimleri, haritalar, kampanyalar derken hikaye artık bambaşka bir boyuta ulaştı.

Firmalar adına internetin ve teknolojinin kullanılması, firmaların hayatta kalabilmeleri ve müşterileri ile ve potansiyel müşterileri ile temas halinde kalabilmeleri için büyük bir önem taşımaya başladı. Firmalar kendi isimlerine özel olarak mobil uygulamalar geliştirdikleri gibi aynı zamanda çeşitli alışveriş uygulamaları ile de protokoller imzalayarak, bütünleşik bir hizmet alanı oluşturdular. Çok sayıda e-ticaret uygulamasının yanı sıra kampanyaların tanıtımını yapan, müşteriye alışveriş deneyimi yaşatan ve hediyeler sunan uygulamalar son yıllarda büyük popülerlik kazandı. Bunlardan birisi de Boni olarak karşımıza çıktı.

Aslında diğer mobil alışveriş uygulamalarından farklı olarak Boni, sadece sizin alışveriş deneyiminizi dikkate alıyor. Yüksek teknolojik çalışmalar ile geliştirilen ve alışveriş merkezlerinde bulunan mağazalar ile bütünleşik yapıya sahip olan Boni, size her attığınız adımda hediye kazandırmayı vadediyor.

Hayatımıza henüz giriş yapan ve şimdiden büyük ilgi uyandıran Boni uygulamasını sizler için ele alacağız. Bir ipucu vermek gerekirse, boni uygulaması size sadece alışveriş merkezinde gezerken, ziyaret ettiğiniz mağazalardan hediyeler veriyor!

Türk Asıllı, Gezdikçe Kazandıran Uygulama; Boni!

Henüz kullanım sürecini yeni başlatan ve geniş bir kitlenin dikkatini kısa sürede çekmeyi başaran boni modern dönemin en etkileyici uygulamalarından. Son yıllarda birçok mobil uygulamaya dayalı olarak markaların yaptıkları indirimleri görmüştük. Bu sistemlerde genellikle uygulamadaki kod ile alışverişte indirim veya uygulamaya kaydolan alışverişler karşılığında hediye olarak indirimler kazanılıyordu. Boni ise bu özellikteki diğer uygulamalara göre büyük bir farklılık ortaya koyuyor. Çünkü Boni size hediye vermek için alışveriş yapmanızı değil mağazalarda dolaşmanızı istiyor.

Boni Dünyasına Hoşgeldiniz

Eğer bu tanımlar sizde bir şeyler uyandırmadıysa, boni nasıl kullanılır daha detaylı olarak açıklayalım. Telefonunuza boni uygulamasını indirdiğiniz takdirde, bluetooth erişiminiz açık ise boni ile anlaşmalı olan alışveriş merkezlerinize girdiğinizde uygulama bunu biliyor ve siz mağazaları dolaşıp vakit geçirdikçe size boni puan veriyor.

Boni puanı kazanarak birçok hediyeyi kazanabiliyorsunuz. Bowling, kahve saat gibi hediyeler biriken boni puanınıza göre size tanımlanıyor. Tek yapmanız gereken şey ise boni uygulamanızı indirerek bluetooth özelliğiniz açık şekilde mağazaları dolaşmak, üstelik harcama yapmaksızın! Mağazalarda bu sayede sadık müşterilerini tanıyarak onlara jestler yapabiliyor ve satış deneyimini bir adım öteye taşıyor.

Şimdi siz de Boni’yi telefonunuza ücretsiz olarak indirebilir, anlaşmalı alışveriş merkezlerinde bulunan mağazaları yalnızca ziyaret edip, dolaşıp, vakit geçirerek hediyeler kazanabilirsiniz.

Boni uygulaması tarafından sunulan kampanyalar şimdilik belirli alışveriş merkezlerinde aktif olarak kullanılabiliyor ancak gelişimine devam eden Boni’nin kısa bir süre içerisinde bütün AVM’lerde geçerli hale geleceği düşünülüyor.

Boni ile alışveriş merkezlerinde gezdiğiniz mağazalar, sizin mağazada dolaşma sıklığınızı, geçirdiğiniz süreyi görüntüleyebilmekte ve mağazalar da bu veriler sayesinde sunmakta oldukları alışveriş deneyimlerini geliştirmeye çabalamaktadırlar. Çünkü bugün müşteri kazanmak isteyen bir firma ve bir mağaza için tüketicinin deneyime sürüklenmesi ve ona konsepte dayalı bir alışveriş deneyimi yaşatılması çok önemlidir. Gelişen pazarlama anlayışının bir sonucu olarak Boni hem tüketicilere hem de üreticilere büyük fayda sağlamaktadır.

Uygulama ücretsiz olarak App Store ve Google Play Store uygulama mağazalarından indirilebilmektedir.

Oldukça küçük bir depolama alanı kullanan uygulama Android cihazlar için sadece 175.54 KB.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.