Gmail spam e-postaları gönderince gündeme bomba gibi düştü. Üstelik kişiler, kendi hesaplarından yine kendilerine spam mesajları gönderiyor. Peki neden?

Gmail Spam

Gmail Spam Sorunu ile Gündemde

Büyük bir değişime hazırlanan Gmail, kullanıcılarını rahatsız eden bir hata ile gündeme geldi.

Gmail üzerinden mail attığında, hesaplarına bir çok spam mail geldiğini gören kullanıcılar uygulamaya şikayette bulundu.

Pek çok kullanıcının şikayet etmesi üzerine durum ortaya çıktı. Üstelik bazı kullanıcılar, gelen kutularında kendi hesaplarından gönderilmiş reklamlı e-posta iletilerinin bulunduğunu belirtti. Bu durum da Spam engelleme konusunda son derece gelişmiş olan Gmail için kötü bir sürpriz oldu.

Gmail Spam

Gmail Problemi Çözdü mü?

Gmail’e giriş yaparken iki faktörlü doğrulama kullanabildiğiniz gibi, sık sık şifrenizi güncelleyerek de bu tür kötü sürprizlerin önüne geçebiliyorsunuz.

Ancak dün meydana gelen olayda bu tarz güvenlik yöntemlerini belirleyenler bile benzer sorunlarla karşılaştı.

Sorunun kaynağında ise e-postaları gönderenlerin iletilerin başlık kısmını değiştirmeleri vardı. Mailleri Kanadalı telekomünikasyon şirketi Telus tarafından gönderiliyormuş gibi gösterdiler. Bu nedenle de gereksiz e-postalar spam filtrelerini kolayca geçti.

Mesajlar aynı kişiden geliyor gibi gözüktüğü için de, Gmail, e-postaları kişinin gönderilen klasörüne de işledi.

Peki sorun çözüldü mü? Ne yazık ki hayır. Sorun hala devam ediyor ve Google sorunu fark etmesine rağmen net bir önlem alınmadı. Bu nedenle her an siz de mail atmaya çalışırken benzer bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Son zamanlarda değişime hazırlanan ve yeni özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi planlayan Gmail’in yaşadığı bu sorun, kullanıcılarını tedirgin etti. Özellikle iş nedeni ile mail trafiği yoğun olan kullanıcılar zor durumda kaldı.

Bu nedenle yeniliklere odaklanan Google’ın bu sorunu bir an önce çözmesi ve kullanıcılarına yeniden güvenilir e-posta gönderebilme ortamı yaratması bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.