Microsoft çevirmen uygulaması, bomba bir özellik ile gönülleri fethedecek. Uygulama, yeni güncelleme ile birlikte yapay zeka desteğine kavuştu. Bu sayede internet bağlantısı gerekmeden kullanılabilir hale geldi.

Microsoft Çevirmen

Microsoft Çevirmen Her An Kullanılabilecek

Çeviri uygulamaları modern yaşamda sıkça başvurduğumuz uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Güncellemelerle günden güne gelişen uygulama, geçtiğimiz aylarda Android cihazlar için altı yeni yazıdan-konuşmaya dili ile zenginleşmişti.

Bu güncellemelerin ardından şimdi de Andorid, Amazon Fire ve iOS cihazlar için bedava olacağını duyurdu. Peki nasıl? Artık son kullanıcılar ve hatta üçüncü parti uygulama geliştiriciler bedava olarak uygulamayı indirebilecek. Üstelik ücretsiz uygulama Al-destekli internet bağlantısız şekilde tercüme paketleri şeklinde sunulacak.

Ayrıca internet bağlantısının olup olmadığı fark etmeksizin, AI yazı tercümeleri, yeni Translator Local özelliği de uygulamalara entegre edilebilir hale geldi.

Microsoft Çevirmen

Daha Az İşlemci Gücü

Aslına AI destekli makine tercümesi özelliği 2016 yılından beri Microsoft Çevirmen’in sahip olduğu bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ancak ne var ki çeviri modelleri yüksek işlemci gücü gerektiriyordu ve bu nedenle de yalnızca internet üzerinden çalışabiliyordu.

Microsoft Çevirmen bu sorunu yeni güncelleme ile aştı. Çünkü algoritmalarını daha verimli hale getirdi. Artık herhangi bir cihazın CPU’su herhangi bir çipe ihtiyaç duymadan kolayca sistemi kullanabilecek.

Microsoft’un bu başarısının ardından rakiplerini geride bıraktı ve kullanıcılarına internetsiz alanda da hizmet alabilme özgürlüğünü sunmuş oldu.

Üstelik yeni tercümeler, bundan önceki internet bağlantısız çevirilere göre yüzde yirmi üçlük bir pay ile daha kaliteli. Kalitenin artışına rağmen paket boyutu da yüzde elli oranında küçülmüş durumda. Bu da alacağınız hizmetin kalitesinin arttığını ve modern cihazlarınızı çok daha az yoracağını bize gösteriyor.

Bakalım kullanıcılar Microsoft Çevirmen’in yeni özelliklerinden memnun kalacak mı?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.