Microsoft Launcher Android yazılımı ile gündemde! Dev yazılım şirketi Microsoft’un Android’e özel hazırlamış olduğu başlatıcı arayüz olan Microsoft Launcher için yeni güncellemeler geldi.

Microsoft Launcher Android

Microsoft Launcher Android Yazılımı Ne Vaad Ediyor?

Geçtiğimiz yıl Microsoft, Android işletim sistemleri için hazırladığı başlatıcı arayüz olan ve Garage girişimi içerisinde tanıttığı Arrow Launcher‘ı yayınlamıştı. 6 Ekim 2018 tarihinde getirdiği güncelleme ile yazılımın adı Microsoft Launcher oldu. Kısa bir süre içerisinde Beta aşamasından çıkan Microsoft Launcher’a yepyeni güncellemeler getirildi ve sürümü yükseltildi. Microsoft Launcher Beta sürümüyle gelen birçok özellikle beraber, hatalar düzeltildi ve performans iyileştirildi.

Microsoft Launcher Android

Microsoft Launcher Güncellemesiyle Gelen Yenilikler

Microsof iOS ve Android için uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Son yıllarda kullanım alanı genişleyen ve halihazırda büyümeye devam eden Android pazarında da, uygulama ve Launcher güncellemeleri devam ediyor.

Dev şirket, Apple’ın cihazlarında kullandığı “PC üzerinde devam et” (Handoff) özelliğinin farklı bir versiyonunu Android cihazlar için geliştirdi.

Bilgisayar ile telefon arasında bir köprü oluşturmayı hedefleyen ve kişiselleştirilebilir ekran deneyiminden faydalanmayı amaçlayan bu versiyonda Microsoft’un arama motoru Bing de ekrana yerleştirilmiş. Bunu Google ve diğer arama motorlarıyla değiştirmeniz mümkün kılınmış. Sadece Microsoft uygulamalarını kullanma şartı yok.

Fotoğraf düzenlemesi yapma, webde gezinme, Microsoft ürünlerinden Office ve Outlook’u kullanmak gibi birçok uygulamaya kolayca erişim sağlanmış. Microsoft Launcher “PC üzerinde devam et” seçeneği sayesinde kolay kullanımı yakalamayı hedefliyor.

Bilgi ekranının bulunduğu başlatıcıda haberler sekmesi, hatırlatıcı sekmesi, randevular sekmesi, sık kullanılanlar gibi sekmeler bulunuyor. Kendi zevkinize uygun ve günlük seçebileceğiniz temalar da başlatıcı içerisinde yer alıyor.

Microsoft Launcher Android

Nasıl İndirilir?

Uygulamayı indirmek isteyenler Google Play’da Microsoft Launcher Beta yazarak bulabileceklerken, Arrow Launcher kullanıcıları indirmeye gerek kalmadan uygulamaya otomatik geçebilecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.