Bu haftanın popüler iOS uygulamaları listesinde, geçen haftadan beri yerini koruyan uygulamalar olmakla birlikte, yeni isimler de görüyoruz. Sosyal uygulamalar yine listede büyük ağırlıktalar. Oyunlarsa bu kez en azından ikiye çıkmış durumda. Girizgahı daha fazla uzatmayayım… Bu haftanın popüler iOS uygulamaları listemiz:

1. Helix Jump

popüler ios uygulamaları helix jump

Haftalardır popülerliğini koruyan Helix Jump tek dokunuşla oynayabileceğiniz bağımlılık yapıcı bir oyun.

 

2. WhatsApp

popüler ios uygulamalarıWhatsApp‘ı tanıtmamıza gerek yok diye düşünüyorum. Yediden yetmişe hemen herkesin kullandığı bu iletişim aracının yüksek sıralarda oluşu şaşırtıcı değil.

 

3. Instagram

popüler ios uygulamaları

Anılarınızı paylaşıp, arkadaşlarınızla bağlantı sağladığnız, ünlüleri ve dükkanları takip edebildiğiniz Instagram’ın popülerliği de beklenen bir durum elbette.

 

4. Kwai – Video Social

popüler ios uygulamaları

Kwai, akıllı telefonunuzla çekeceğiniz videolar üzerinde bir çok filtre, müzik, etiket vb ile düzenlemeler yapmanızı sağlıyor. Pratik biçimde şık düzenlemeler yapabildiğiniz uygulama, aynı zamanda sosyal platformlara da bu videolarını yüklemenize olacak sağlamakta.

5. Facebook

popüler ios uygulamaları

Son dönemlerde ne kadar skandallarla gündeme gelse de, Facebook popülerliğinden bir şey kaybetmeyecek gibi görünmekte. Delete Facebook kampanyası yürüyedursun, Facebook iOS uygulaması App Store’da en popülerler arasında yer almaya devam ediyor.

6. Messenger

popüler ios uygulamaları

Bir başka tanıtmaya gerek olmayan uygulama. Facebook üzerinden mesajlaşmayı akıllı cihazlarda pratik şekilde sunan uygulama, tıpkı Facebook’un kendi gibi popülerliğini yitirmiyor.

 

7. UpCall

popüler ios uygulamaları

Turkcell tarafından sunulan UpCall, rehberinizde kayıtlı olmayan arayan numaraların kim olduğunu öğrenme, spam ve arama engelleme gibi işlevler sunuyor. GetContact ve benzerlerine olan rağbet, bu tür alternatif uygulamara şans vermiş gibi.

8. Touchgrind BMX 2

popüler ios uygulamaları

BMX bisikletinizi tasarlamanıza, ve bu bisikletle çılgınca bir sürüş deneyimi yaşamanıza olanak veren keyifli bir oyun.

 

9. Reports+ for Instagram

popüler ios uygulamaları

Instagram hesabınızla ilgili çılgınca istatistiklere, takipçi artış/azalış analizlerine, kimler sizi silmiş/engellemiş bilgilerine karşı doymaz bir açlığınız mı var? Ne mutlu ki size, Reports+ yardımınıza koşuyor.

 

10. Rehber Sorgula

popüler ios uygulamalarıBaşkaları telefon rehberlerinde sizi nasıl kaydetmiş? Bu önemli soru elbetteki cevaplanmadığı takdirde insanın hayatını tıkayacak, ruhunu daraltacak kadar ciddi! Neyse ki Rehber Sorgula var, böylece akıl sağlığımızı koruyabiliyoruz 🙂

Popüler iOS Uygulamaları: Sosyal Medya’nın Hükmü Sürüyor!

Sosyal medya uygulamalarının en popüler uygulamalar olması elbette şaşırtıcı değil. Diğer yandan, Helix Jump oyununun hala listede ilk sırada olması ilginç. Android üzerinde popülerliği kısa süren oyun, iOS kullanıcı arasında daha revaçta görünüyor. Android kullanıcı daha çok oyun oynarken, anlaşılan oyunları deneyip değiştirmeye daha yatkınlar. iOS kullanıcılarıysa, popülerleşen uygulamalara daha sadık bir rağbet gösteriyor gibi.

Haftaya bir başka popüler iOS uygulamaları listemizde görüşmek üzere, keyifli haftalar diliyorum.