HQ Trivia ve Vine’ın kurucusu Colin Kroll, New York’taki evinde ölü bulundu. 35 yaşındaki Kroll, aşırı dozda uyuşturucu kullanımından dolayı hayatını kaybetti.

HQ Trivia ve Vine'ın Kurucusu

Colin Kroll, dünyaca ünlü iki uygulama olan HQ Trivia ve Vine’ın ortak kurucularındandı. 2016 yılında, video uygulaması Vine’ı Dom HOffmann ve Rus Yusupov ile hayata geçirdi. Uygulama bilindiği üzere 6 saniyelik videoları paylaşmanıza yarayan bir platformdu ve milyonlarca kullanıcıya sahipti. Aynı zamanda bir sürü sosyal medya fenomeninin de doğuşuna yardım etmişti.

HQ Trivia ve Vine’ın Kurucusu Zor Zamanlar Geçirdi

Nitekim, uygulamanın başarısı bir anda tavan yapsa da, 2016 yılında Twitter tarafından satın alınıp kısa süre sonra kapatıldı.

Durum böyle olunca Kroll 2014 yılında Vine’dan ayrıldı ve 2015 yılında yine Rus Yusupov ile HQ Trivia’yı üretti. HQ Trivia, Hadi uygulaması gibi canlı olarak yarıştığınız ve para kazandığınız bir bilgi yarışması. Uygulama 2017 Ağustos ayında kullanıma sunuldu ve yine rekorlar kırarak başarıyı elde etti. Hatta öyle ki, yılın başlarında, Mart ayında bir dönüm noktası yaşadı ve 2 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. HQ Trivia ve Vine'ın Kurucusu

Çok geçmedi ki, şirket Kasım ayında bir kırılma yaşadı. Kullanıcı sayısı milyonlardan binlere düştü ve uygulama en çok indirilen ücretsiz iPhone oyunları arasında ilk 10’dan önce 250’ye daha sonra 500’e düştü.

Şirketin aynı zamanda yönetim kurulunda karışıklık yaşadığı ve kötü yönetim davranışından dolayı Kroll’un Twitter’dan kovulduğu iddia edildi. Kroll, aynı zamanda şirkette uygunsuz davranış iddialarıyla da karşı karşıya kaldı.

Hal böyleyken HQ Trivia ve Vine’ın kurucusu Kroll’un sevgilisi, pazar günü erken saatlerde polisi arayıp, Kroll’a ulaşamadığını bildirdi. Polis, Kroll’un Manhattan’daki evine kontrol için gittiğinde, Kroll’u yatak odasında uyuşturucu malzemeleriyle buldular. Polis, pazar sabahı 12:18’de aşırı doz uyuşturucu kullanımından dolayı ölü bulunan Kroll’un kullandığı ilaçların kokain ve eroin olduğunu da söyledi.

HQ Trivia ve Vine'ın Kurucusu

HQ Trivia temsilcileri henüz 35 yaşında olan sosyal medya kurucusunun ölümü hakkında bir yorum yapmadı.

Zorlu süreçlerden geçen Kroll’un; önce kurduğu Vine’ın kapatılması, daha sonra HQ Trivia ile yakaladığı başarının kaybolması ve “agresif yönetim tarzı” gerekçesiyle Twitter’dan kovulması olaylarından sonra böyle hayatını kaybetmesi kafalarda çok soru işareti bırakmadı.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.