İBB Navi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin geliştirdiği başta İstanbul olmak üzere tüm Marmara bölgesinin trafik yoğunluğunu gösteren bir uygulama.

İBB Navi

İBB Navi İle Yapabilecekleriniz

İBB Navi, birçok farklı özelliği sayesinde diğer trafik takip ve navigasyon uygulamalarından çok daha kullanışlı.

Uygulamayı kullanarak seyahat ettiğiniz süre boyunca, bulunduğunuz güzergahtaki trafik kamerası görüntülerini canlı olarak görebilirsiniz. Üstelik uygulamada sokak görünüm özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde gideceğiniz yol güzergahının dış görünümüne bakabilir, önceden gideceğiniz yol ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

İBB Navi

Uygulamanın üstün arama özelliği sayesinde, arama çubuğuna herhangi bir yerin adını yazdığınızda karşınıza oradaki yolların trafik durumu ile ilgili tüm bilgileri çıkıyor. Arama yaparken sesli arama özelliğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca bölgeler belirli kategorilere ayrılmış halde. Bu özellik de istediğiniz yeri daha kolay bulabilmenize yardımcı oluyor

Bu uygulamanın en beğenilen özelliklerinden biri de gideceğiniz yere, bulunduğunuz yerden en kısa şekilde ulaşabileceğiniz yol güzergahlarını gösteriyor olması. Üstelik İBB Navi kullanarak seçtiğiniz güzergahın kaç saat süreceğini önceden öğrenebilirsiniz. Bunun için uygulamanın seyahat planlama özelliğini kullanmanız yeterli. Bu özelliği kullanarak gitmek istediğiniz yerin trafik durumunu, varış sürenizin ne kadar süreceğini ve toplam mesafeyi öğrenebilirsiniz.

İBB Navi

İBB Navi uygulamasının bir diğer güzel özelliği ise nöbetçi eczaneleri ve otoparkları görüntüleyebilmesi. Böylece bulunduğunuz yerin yakınında bulunan otoparkları görüntüleyebilir ve acil durumlarda nöbetçi eczane ararken zorluk çekmezsiniz.

İBB Navi, bütün cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalıştığı gibi aynı zamanda kullanım açısından da oldukça kolay bir arayüze sahip. Kullanıcılarına trafikte büyük kolaylıklar sağladığı gibi gece ve gündüz modu ile diğer uygulamalardan daha farklı bir özellik de sunuyor. Ayrıca navigasyonu kullanırken 2 ya da 3 boyutlu harita görüntülerinden beğendiğiniz bir tanesini seçebilirsiniz.

İBB Navi

Uygulamayı kullananlar yolculukları sırasında karşılaştıkları yol yapım çalışmaları, trafik kazaları, yol durumu veya trafik sıkışıklığı gibi durumları uygulama üzerinden paylaşarak, diğer kullanıcıların da görmesini sağlayabilir.

İstanbul ve Marmara bölgesinde yaşayanlar trafikte sıkıntı yaşamamak için telefonlarına, İBB Navi uygulamasını mağazalardan ücretsiz şekilde indirerek kötü sürprizlere karşı önceden tedbir alabilirler.