Gelişen teknoloji, birçok alanda inanılmaz değişimler yarattı. Bunların arasında belki de en çok göze çarpanlardan biri, fotoğraf teknolojisindeki hızlı gelişim oldu. Filmli fotoğraf makinelerinden dijital fotoğraf makinelerine, oradan da akıllı telefonlara terfi ettik. DSLR makinelerinin bize sunduğu ince ayarların eksikliği için ise hemen çözüm bulundu ve filtre uygulamaları yayına girdi. Artık akıllı telefonlar sayesinde kameralara gerek duymadan keyifle fotoğraf çekebiliyor, üstelik fotoğrafların kalitesini artıracak filtre uygulamaları sayesinde hayalimizdeki fotoğrafı yaratabiliyoruz. Bugün size son zamanların en çok konuşulan filtre uygulamalarından biri olan infltr uygulaması hakkında bilgiler vereceğiz.

Neden infltr Uygulaması?

infltr mobil uygulaması inceleme

Fotoğraf çekmeyi sevenlere müthiş kolaylıklar sunan filtre uygulamaları, içerdikleri özelliklerle insanın aklını başından alacak nitelikte. Bunlardan biri olan infltr uygulaması, rakiplerine göre çok daha fazla filtre barındırmasıyla öne çıkıyor. “Infinite filters” yani “sonsuz filtreler” ile her insana hitap edecek ton ve yansımaları bulmak, fotoğraf ihtiyaçlarını karşılayacak kadar ışıklandırma yapmak mümkün. Uygulama içinde 7 milyonu aşkın filtre seçeneği bulunuyor.

Uygulamanın fiyatı 7 milyon filtre çeşitliliğine ve opsiyonlarına göre oldukça uygun. Sadece 6,99 TL ile bu kabiliyeti yüksek uygulamaya sahip olabilirsiniz. App Store’dan indirdikten sonra size kullanım güçlüğü yaşatmayacak olan uygulamada, size kılavuzluk edecek bir kullanım rehberi bulunuyor. Ekran görüntüleri sayesinde hangi tuşların ne işlevi olduğunu kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Bu adımı gerçekleştirebilmek için uygulamanın kameraya olan erişimine izin vermeyi unutmayınız.

infltr mobil uygulaması inceleme

Uygulamaya girer girmez karşılaştığınız rehber sonrası, sizi ana sayfa ekranı karşılıyor. Ana sayfada, galerinizde var olan resimlerinizi filtreleyerek düzenleyebilmeniz için bir panel bulunuyor. Bu panel sayesinde, galerinizden seçtiğiniz bir resmi uygulamaya aktarabiliyorsunuz. Rengini, sıcaklığını ayarlayarak dilediğiniz filtreleri fotoğrafa uygulayabiliyor, düzenlediğiniz fotoğrafları Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda direkt paylaşabiliyorsunuz.

Uygulamanın sunduğu imkanlar bunlarla sınırlı kalmıyor. Uygulama ile fotoğraf çekmek, fotoğraf öncesi filtre belirlemek, çekim esnasında flash açımı, live ve selfie çekimleri yapmak mümkün. Çekim esnasında size iki tür çekim imkanı sunuluyor. İster normal ister kare mod; iki seçeneği dilediğiniz özellikle birlikte kullanabileceksiniz.

Uygulamanın Farkları

Uygulamanın kısa yolları sayesinde uygulamaya pratiklik kazandırılmış. Telefonunuza yüklediğiniz infltr ile fotoğraf çekerken ekranda parmağınızla filtreler arası geçiş yapabilecek, ince ayar yapabilecek ve manuel geçişleri de gerçekleştirebileceksiniz. Böylelikle anı yaşarken, aynı zamanda fotoğraf çekimlerinde hız kazanacaksınız. Kaçırdığınız bir kare kalmayacak. Filtrelediğiniz fotoğrafı kaydedebilmek için ekranda bulunan kalp şeklinde tasarlanmış butona basarak dilediğiniz isim ile telefonunuza fotoğrafın kaydını gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın diğer uygulamalardan en büyük farklarından biri de filtre sistemlerinin videolara, GIF’lere, live fotoğraflara uygulanabiliyor olması. Bu, belki de uygulamanın en can alıcı özelliği. Birçok filtre uygulaması bu kadar kapsamlı değil. Ancak infltr tüm istenilen özellikleri bünyesinde toplamış gibi gözüküyor. Düzenlemeleri her zaman geri alabilme imkanını da sizlere sunuyor. Aynı zamanda düzenleme geçmişlerinizi kaydederek size bir kolaylık daha sunulmuş oluyor.

infltr mobil uygulaması inceleme

Sayısız filtreye ek olarak temel düzenlemelerden kırpma ve dönüştürme gibi seçenekler de infltr’da bulunuyor. Gezmeyi ve gezip gördüğü yerleri fotoğraflarla ölümsüzleştirmeyi sevenlere müjdemiz var. infltr panoramik fotoğraf çekim özelliği de sunuyor. Panoramik çekilen fotoğrafları HD olarak kaydedebilir ve eşsiz fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Apple Watch desteği sayesinde ise filtre arası geçiş yapma ve kamerayı uzaktan kontrol etme imkanı da bulunuyor.

Uygulamanın sağ üst tarafında sizin profiliniz yer alıyor. Profilinize tıklayarak zevkinize uyacak birçok filtreyi keşfetme imkanı bulabileceksiniz. Çektiğiniz veya çekeceğiniz fotoğrafınızın biçimini ayarlayabilir, fotoğrafınızda kalite ayarı yapabilir ve daha birçok fonksiyonu bu panel ile kullanabilirsiniz. En iyi kaliteye sahip JPEG sıkıştırma istiyorsanız, gözden çıkaracağınız rakam oldukça cüzi oluyor. Ek olarak 6,99 TL ödeyerek bu kaliteyi uygulamanıza kolaylıkla ekleyebileceksiniz.

Infltr özellikleri henüz bitmiş değil; en önemli özelliklerinin içinde Dropbox’da düzenleme yapma olanağı sunması bulunuyor. Photoshop kullanıyorsanız, Illustrator ve Lightroom ile ilişkiniz var ise, size büyük bir özgürlük tanımış olan infltr uygulamasına Adobe Creative Cloud hesabınız ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Sürekli Yenilenen Filtre Koleksiyonu

Sevindirici bir haber ise infltr’ın geliştirilmeye devam ediliyor olması. Böylece yeni filtreler geliştikçe eklenecek ve bunlardan yararlanma imkanı bulabileceksiniz. Infltr uygulamasının en gözde koleksiyonu olan Portre Koleksiyonu ise 6,99 TL ücret ile kullanıcıların hizmetinize sunulmuş durumda. Bu koleksiyon ile kazanacağınız 12 adet yeni ve eşsiz filtre olacak; bu filtreler ile portre ve selfie çekimleri gerçekleştirebileceksiniz. Infltr koleksiyon yelpazesinde; Çılgın koleksiyonlar, Kaçış koleksiyonu, sınırsız sayıda özel filtre bulunuyor. Daha birçok eşsiz koleksiyon ve özellik, sizler için uygulamaya eklenmiş ve tasarımlara devam ediliyor. Dilediğiniz seçeneğe bir tık ile satın alım gerçekleştirerek sahip olabilecek, özgürce kullanabileceksiniz.

infltr uygulaması şu an ücretli olarak indirilebiliyor. Ücretsiz indirme imkanı, sadece 15 Ağustos 2017 tarihine kadar geçerli kılınmış. Bu tarihe kadar Apple Store’dan ücretsiz indirilebilen uygulama için artık farklı ücret seçenekleri söz konusu. Uygulama fiyatı 6,99 TL; ancak buna ek olarak uygulama içerisinde birçok filtreye sahip olabilmeniz için uygulama içi satın alma seçeneği de mevcut. “Her Şey Sınırsız” seçeneği ile ise premium özelliklere tek tek satın almaya oranla daha ucuza kavuşabilirsiniz. “Her Şey Sınırsız” seçeneğinin fiyatı 24,99 TL.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.