Instagram Arayüzü ile ilgili değişime hazır olun. Popüler uygulamanın arayüzü önümüzdeki günlerde yenilenecek. Aslında Facebook bünyesindeki Instagram geçtiğimiz yıllarda zaten arayüzünü yenilemişti. Üstelik bu yenileme oldukça radikaldi.

Instagram Arayüzü

Instagram Arayüzü Nasıl Olacak?

Kullanıcıların arayüz değişimlerine alışması zaman alır. Genelde değişiklikler pek fazla sevilmez ve zor benimsenir. Ancak Instagram, son güncelleme ile arayüzün daha kullanışlı hale geleceğini savunuyor.

Son zamanlarda güncellemeler ile gündeme gelen Instagram, şimdi de Keşfet sekmesini yenileyecek. En son konu etiketlerini takip etme özelliği ile karşımıza çıkan uygulama, şimdi de Keşfet sekmesini daha kullanışlı hale getirmeye hazırlanıyor.

Yeni Keşfet sekmesi henüz beta aşamasında. Keşfet bölümü bu güncelleme ile belli başlı kategorilere sahip olacak ve bu kategoriler üst bölümde yer alacak. Bu kategoriler arasında tıklayarak seçim yapabileceksiniz. İlgi alanınıza uygun paylaşım yapan kişilere ulaşmanız da çok daha kolay olacak.

Kategorilerin altında da hashtagler yer alacak. Bu hashtagler size çok daha fazla içerik keşfetme imkanı sunacak. Şuanki Instagram Keşfet bölümü takip ettiğiniz kişilere göre şekil alıyor. Yeni özellik ile bölüm daha efektif kullanılabilir hale gelecek.

Instagram Arayüzü

Yenilikler Ne Zaman Gelecek?

Instagram son dönemlerin en popüler uygulaması haline geldi. Bu nedenle geliştiriciler her geçen gün kullanışlılığı artırmak adına yeni adımlar atıyor. Bu da uygulamanın kullanımını daha da kolaylaştırırken, Instagram’da geçirdiğimiz zamanı da artırıyor.

Yeni arayüzün henüz test sürecinde olduğunu belirtmiştik. Android sürüm için test aşaması sürüyor ve arayüzün ne zaman kullanılmaya başlayacağı da bilinmiyor. Ancak güncellemenin yaz aylarında gelmesi bekleniyor.

Yeni arayüz hem iOS hem de Android kullanıcıları için aynı zaman aralığında kullanıma sunulacak. Yeni arayüz ile daha fazla keşfedebileceğiniz bir Instagram deneyimi sizi bekliyor olacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.