Instagram Windows 10 Mobil desteğini resmen bitirerek radikal bir karara imza attı. Instagram, Microsoft Store’da yer alan uygulamasını güncelledi. Böylece söz konusu durum da ortaya çıkmış oldu.

Instagram son güncelleme ile masaüstü kullanıcıları için yeni özellikler getirdi. Ancak mobil kullanıcılar için durum farklı oldu çünkü popüler uygulama desteğini sonlandırdı. Bu da Instagram Windows 10 Mobil desteği sona erdi anlamına geliyor.

Instagram Windows 10 Mobile

Instagram Windows 10 Mobil Desteği Neden Sona Erdi?

Instagram, Windows 10’un masaüstü versiyonunda son derece başarılı. Ancak mobil versiyonda pek çok aksaklık bulunuyordu. Ne yazık ki uygulama için bu versiyonda başarıdan söz etmek mümkün değildi.

Uygulama desteğinin azlığının yanı sıra, cihaz yelpazesi de oldukça dardı. Üstelik arayüz de kullanıcı dostu değildi. Bu da Windows işletim sistemini kullanan akıllı telefonların cazibesini azaltıyordu.

Bu akıllı cihazlar zaten yeterince cazip değildi ancak son darbe de Instagram’dan geldi ve Instagram uygulama desteğini bitirdi.

Instagram, Microsoft Store’da yer alan uygulamasını 30.1569.12133.0 sürümüne yükseltti. Bu da Windows 10 işletim sistemini kullanan cihazlara sahip olan kullanıcılar için pek çok yeniliği beraberinde getirdi.

Ancak mobil uygulamalar için söz konusu güncelleme kötü sürprizler barındırıyordu. Instagram’ın söz konusu güncellemesi ile Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlar için yolun sonu göründü.

Instagram Windows 10 Mobile

Instagram’a Veda mı Edecekler?

Şimdi akıllardaki en önemli soru, Windows 10 mobil kullanan kişilerin Instagram’a veda edip etmeyeceği. Elbette ki son gelişmeler bu sonuca ulaşmamıza neden değil.

Tek sorun artık özel bir uygulama kullanamayacak olmaları. Ancak Edge tarayıcısı üzerinden Instagram’ın web sitesini ziyaret edebilecekler.

Kullanıcılar web site üzerinden hareket edecekler. Fotoğraf veya video yüklemek istediklerinde, filtre kullanacakları zaman Edge yardımlarına koşacak ve web sitesi üzerinden sosyal faaliyetlerine devam edebilecekler.

Masaüstü kullanıcıları için ise böyle bir risk söz konusu değil. Uygulamaya kolayca ulaşılabiliyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.