Instagram Focus Özelliği ile artık çok daha eğlenceli. Bu yeni özellik sayesinde portre çekimlerinizin arka planını bulanık hale getirebileceksiniz!

Instagram Focus Özelliği

Instagram Focus Özelliği ile Arka Planlar Artık Flu!

Dünyanın en sevilen uygulamalarından biri hiç şüphesiz Instagram. Kendi ünlülerini yaratan, satış odaklı mağazaların ilk tercihi olan uygulama, her geçen gün kendisini geliştirerek daha eğlenceli hale geliyor.

Özellikle hikaye ekleme özelliğinin gelmesi ile daha fazla vakit geçirdiğimiz bir uygulamaya dönüşen Instagram yeni özelliği ile de beğeni toplayacak.

Bildiğiniz gibi Focus özelliği bazı model akıllı telefonlarda mevcuttu. Bu telefonlar dışında Focus yapmak istediğiniz fotoğraflarınız için ekstra uygulama yüklemeniz gerekiyordu. Instagram bu sorunu kökten çözerek Focus özelliğini kullanıcılarına sundu.

Instagram Focus Özelliği

Focus Özelliği Hakkında Merak Edilenler

Instagram focus özelliği ile artık çift lensli bir kameraya ihtiyaç duymayacaksınız. Kolayca portre fotoğraflarınıza derinlik efekti katabileceksiniz.

Focus özelliği yüz tanıma algoritması ile çalışıyor ve fotoğrafın arka planını ayırt ederek söz konusu işlemi uygulayabiliyor.

Özellik Her Telefonda Desteklenmiyor

Ancak bu harika uygulama, her akıllı telefonda kullanılamıyor. Bu özelliği kullanabilmeniz için iOS’da iPhone 6S/SE ve onun üst sürümü cihazlara sahip olmanız gerekiyor. Android cihazlarda kullanımı ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Android cihazlarda yüksek sürümlü belirli telefonların uygulamayı destekleyeceği konuşulsa da, net bir açıklama gelmemesi akılları karıştırdı. İşlemin yüksek bir sisteme gereksinim duyduğu aşikar.

Siz de telefonunuzdan Instagram hesabınıza giriş yaparak özelliğin kullanılabilir olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın v39 sürümüne sahip kullanıcıların eğer çok eski cihazlara sahip değillerse, focus özelliğini kullanabilecekleri düşünülüyor.

Instagram’ın bir diğer sürprizi Mentions özelliğine çıkartmalar eklemesi oldu. Hikaye’de arkadaşlarınızı etiketlerken ekstra özel çıkartmalar da kullanabileceksiniz. Ancak bu özellik şimdilik iOS  cihazlarda kullanılabiliyor. Özellik Android sürümünde bulunmuyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.