Instagram Hikayeler yeni özellik ile geliyor. Artık Hikayeler üzerinden soru sormak mümkün hale gelecek. Özelliğin detaylarını inceleyelim.

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler Soru Sorma Özelliği

Instagram popülerliğini yeni özellikler ile güçlendiriyor. Her geçen gün daha kullanışlı hale gelen ve kullanıcılarına keyifli zaman vaad eden Instagram, sık kullanılan Hikayeler bölümünü de güçlendirdi.

En az Instagram’ın profil sayfaları kadar çok kullanılan Hikayeler, yeni özelliği ile soru sorma yeteneğine kavuştu. Artık Instagram Hikayeler üzerinden kullanıcılara soru sorabileceksiniz.

Instagram Hikayeler

Yeni Özellik Android Cihazlarda Aktif

Hikayeler üzerinden soru sorma özelliği şimdilik sadece Android cihazlarda aktif durumda. iOS cihazlar da bu özellik için çok beklemeyecek. Uygulamanın özelliği en kısa sürede aktif etmesi bekleniyor.

Peki özellik nasıl işleyecek? Kullanıcıların hikayelerini izledikten sonra onlara dilediğiniz soruyu yöneltmeniz mümkün hale gelecek. Bu da daha interaktif bir kullanım anlamına geliyor. Soruyu belirlerken anket özelliğini kullanabiliyor veya emoji kaydırma çubuğunu seçebiliyorsunuz.

Özellik henüz test aşamasında. Süreç sona erdiğinde tüm cihazlarda aktif hale gelecek. Özellik Hikayeler’in daha aktif kullanılmasına ve takip ettiğiniz kişiler ile Instagram üzerinden daha rahat bir iletişim kurmanıza olanak tanıyacak.

Bu nedenle Instagram’ın bu yeni özelliği oldukça başarılı bulunuyor. Peki kullanıcı özelliği benimseyip kullanacak mı, bunu da zamanla göreceğiz. Son dönemlerde anket özelliği, emoji çubuğu, birbirinden eğlenceli efektler ile zenginleştirilen Hikayeler bu gidişle daha da kullanılır hale gelecek.

Özellikle hikayeler için müzik ekleme özelliğinin devreye alınması ile birlikte daha da kullanışlı hale gelen Instagram, mobil cihazlarımızı elimizden bırakamamamıza neden olacak gibi görünüyor. Aktif kullanıcı sayısı 400 milyona ulaşan özellik Android cihazlarda kullanılmaya başlandı. Eğer iOS cihaz kullanıcısı iseniz bir süre daha beklemeniz gerekecek. Instagram önümüzdeki günlerde başka yeniliklerle de karşımıza çıkabilir.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.