Instagram soru sorma özelliği kullanıma geçti. Geçtiğimiz günlerde Instagram hikayeler için yeni özellik geleceğini duyurmuştuk. Bugünlerde ise özellik kullanıma geçti.

Instagram soru sorma

Instagram Soru Sorma Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Instagram, popülerliğini korumak adına sürekli yeni bir özellikle kullanıcıları kendine bağlamaya devam ediyor. Özelliklerine her gün bir yenisini ekleyen Instagram, daha önce duyurduğumuz soru sorma özelliğini aktifleştirdi.Instagram Soru Sorma

Soru sorma özellğini kullanmak için Instagram’ın en güncel sürümünü kullanmanız gerekli.

Instagram Hikaye kısmında fotoğrafı yükledikten veya çektikten sonra düzenleme kısmında etiket, anket ve gif gibi özellikleri ekleyebildiğimiz ekranı açıyorsunuz. “Sorular” özelliğine tıklıyorsunuz ve ekliyorsunuz.

Daha sonra eklediğiniz soru eklentisinin yerini ve boyutunu istediğiniz gibi ayarlıyorsunuz. Dilerseniz soru eklentisinin “Bana Soru Sor” kısmına istediğiniz başka bir şey yazabiliyorsunuz. Ben “Mobiluygulama.com” yazdım mesela.

Hikayenizi tamamlayıp yayınladıktan sonra diğer kullanıcılardan sorular beklemeye başlıyorsunuz. Elbette illaki soru olmak zorunda değil, dilediğiniz bir şeyler de yazabiliyorsunuz.

İnsanların size soru sorduğunu hikayelerinizi izleyenleri gördüğünüz sekmeden görebiliyorsunuz ancak. Instagram Direct’e düşmüyor. Sorular çok minimal şekilde görülebiliyor bu da soruların gayet kısa ve öz olmasını gerektiriyor.

Dilerseniz sorulan soruları cevaplayabiliyorsunuz da. Yanıtlar kısmından istediğiniz soruya tıklayıp “Yanıtı Paylaş” derseniz sorunuzu otomatik olarak yeni bir hikayeye yerleştiriyor ve siz de üzerine yazı ekleyerek istediğinizi yazabiliyorsunuz.

Aynı zamanda “Mesaj Gönder” ve “Sil” seçenekleri de mevcut. Mesaj Gönder’e bastığınızda size soru soran kişiyle olan Direct mesajlarınız açılıyor.

Eğer siz bir soru sorduysanız sizin adınız soru sorduğunuz kişiye gözüküyor fakat yanıtı paylaşırsa adınız gözükmüyor ve anonim kalmış oluyorsunuz.

Instagram soru sorma özelliği nasıl kullanılır anlatmaya çalıştık. Sizler de hemen deneyebilir, takipçilerinizden soru alabilir, takip ettiğiniz insanlara sorular sorabilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.