Instagram video çekmeyi sevenler için geliştirdiği yeni özelliği ile kullanıcılarını heyecanlandırdı. Popüler sosyal paylaşım platformu, fotoğraf etiketleme özelliğinden sonra videolar için de “arkadaş etiketleme” özelliği üzerindeki çalışmasını duyurdu.

Bu özellik ile fotoğraf etiketlemeye benzer bir şekilde arkadaşlarınızı videolar da etiketleyebileceksiniz. İşte yeni özelliğin detayları…

Instagram video

Instagram Video Yeni Özellik Nasıl Olacak?

Bilindiği gibi Instagram’da arkadaşınız sizi bir fotoğrafta etiketlediğinde size bildirim geliyor. Profil kısmını incelediğinizde ise “etiketlenen fotoğraflar” bölümünde etiketlendiğiniz gönderileri görebiliyorsunuz. Son yapılan geliştirme çalışmasında ise bu duruma benzer bir özellik test ediliyor.

Bu testler, şimdilik uygulama geliştiricileri tarafından test kullanıcısı olarak seçilen kişiler aracılığıyla yapılıyor. Test kullanıcıları, bu yeni özelliği tarayıcıda değil, henüz sadece uygulama üzerinde kullanabiliyor.

Bu nedenle şimdilik özelliğin ne zaman tüm hesaplarda kullanılacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak yakın zamanda bu özelliğin tüm kullanıcılar için aktif hale geleceği de tahminler arasında.

Instagram video

Instagram Video Ne İşe Yarayacak?

Instagram üzerinden video yayınlayabilme özelliği, 2013 yılında başladı ve bu zamandan beri kullanıcılar tarafından sıkça kullanılan bir özellik haline geldi.

Kullanıcılar özellikle kendileri ile ilgili anıları, hikâye kısmı da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde video olarak uygulamada kullanıyorlar. Fakat video özelliği üzerinde uzun zamandır böyle bir işlevselliğin olmaması, kullanıcıları başka uygulamalara yönlendiriyordu.

Bu konuya dikkat eden geliştiricilerin insanların beklentilerini karşılayacak özellikleri hayata geçirme çalışmaları böylelikle test kullanıcıları tarafından tecrübe edilmiş oldu.

IGTV, görüntülü görüşme gibi özelliklerin beraberinde, videolar ile ilgili olarak da etiketleme özelliğinin gelmesi, Instagram’ın video ile ilgili çalışmalarının devamının geleceğini düşündürüyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.