Instagram zorunlu hikayeler ile tanışmaya hazır olun. İzlemediğiniz arkadaş hikayeleri artık görmezden gelinemeyecek çünkü kalıcı hikaye çubukları geliyor.

Instagram Zorunlu Hikayeler

Instagram Zorunlu Hikayeler Nedir?

Instagram son dönemin en popüler mobil uygulaması. Her geçen gün farklı yeniliklerle kullanıcısını şaşırtması da bu popülerliğin nedenlerinin başında geliyor.

Tüketim toplumunda yenilikler olmazsa olmaz. Doğal olarak bu trende uyan Instagram da her geçen gün kendisini yenilemekten geri durmuyor.

Instagram’ın yeniliklerle şekillendirdiği özelliklerin başında hiç şüphesiz Hikayeler bölümü geliyor. Snapchat’ten esinlenerek hayata geçirilen Hikayeler bölümü bu sefer de izlemek istemediğimiz Hikayeler’i gözümüzün önünden ayırmamaya kararlı.

Geçici gönderileri paylaştığımız Hikayeler, artık o kadar da geçici olmayacak! Instagram yönetimi özelliğin daha fazla ön planda olmasını istiyor. Bu nedenle de yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Instagram Zorunlu Hikayeler

Sabit Hikayeler Çubuğu Geliyor

Instagram kullanıcıları yakın bir zamanda haber kaynağının başında sabit bir şekilde konumlanmış Hikâyeler çubuğu ile karşılaşabilir. Henüz test aşamasında olan bu panelden kaçmak mümkün olmayacak.

Bunun nedeni çubuğun kullanıcıları takip edecek olması. Bu süreç 24 saat devam ediyor. Paylaşılan hikaye sizi takip ederek görünmeyi sağlıyor. Bundan kurtulmanın tek yolu da hikayeyi izlemek.

Mevcut sürümde bu özelliğin sinyallerini görmemiz mümkün. Kısıtlı da olsa haber kaynağı içinde, gönderiler arasında bu içerikleri görüyoruz.  Ekranı kaydırarak bu içerikleri yok saymak mümkün.

Kalıcı hikaye çubuğu sayılı kullanıcı tarafından görüntüleniyor. Kullanıcılar üzerinden test süreci de devam ediyor. Ancak bu özellik genel kullanıma açılmayabilir de. Yine de bu özelliğin test ediliyor olması Instagram Hikayeler’in ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

Bakalım Instagram’ın kalıcı hikayeler çubuğu kullanıcılar tarafından benimsenecek mi, hep birlikte göreceğiz. Böylece özelliğin kalıcı olup olmayacağı netlik kazanacak.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.