En çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, getirdiği son özellik nedeniyle farklı tepkilerle karşılaştı. Mesajlar bölümünde kullanıcılara aktif oldukları son zamanı gösterme imkanı sunan Instagram’ın bu yeni özelliğini sevenler kadar sevmeyenler de var. Son aktif olduğu zamanı karşısındakine göstermek istemeyenler için Instagram’da son görülme özelliğinin nasıl kapatıldığını bu yazımızda paylaşıyoruz.

Instagram’da Son Görülme

Aslında birçok kişi bu özelliğe WhatsApp uygulamasından aşina. Mesajlaştıkları kişinin en son ne zaman aktif olduğunu bilmek, kimileri için son derece önemli. Instagram da böyle düşünüyor olmalı ki son yaptığı yenilikle, kullanıcılara son görülme opsiyonu sundu.

Fakat Instagram, WhatsApp kullanan sevgililerin veya arkadaşların yaşadıkları tartışmaları bildiği için bu özelliği, kullanıcılarının tercihine bıraktı. Eğer siz de son görülme zamanınızın görülmesini istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey, Ayarlar bölümünden mevcut seçimleri değiştirmek.

Seçenekler bölümünün altında yer alan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapattığınızda son görülme özelliğini de devre dışı bırakmış oluyorsunuz.

Böylece başka hiçbir bir işleme gerek kalmadan, takip listenizdeki kişilerin sizinle ilgili bu bilgiyi görmelerini engellemiş oluyorsunuz.

Arkadaşlarımın Son Görülme Zamanını Görebilir miyim?

Kullanıcılar, son görülme özelliğini kapattıklarında karşılarındaki kişinin de son aktif olduğu zamanı göremez hale geliyorlar.

Bu bilgiyi paylaşmak istemeyenlerin başkalarının son görülme zamanlarına ulaşamamaları oldukça doğal aslında. WhatsApp vb. mesajlaşma uygulamaları da benzer şekilde çalışıyor.

Siz, Instagram’ın getirdiği bu yeni özellik ve kapatma seçeneği sunması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir kişinin en son ne zaman aktif olduğunu görmek önemli mi? Eğer önemliyse neden? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.