THY mobil uygulama uyarısında bulundu. Son dönemde sıkça rastlanılan dolandırıcılık vakalarını hatırlatan firma kullanıcıları sahte mobil uygulamalara karşı uyardı.

THY Mobil Uygulama Sahteciliklerini Hatırlattı

Türk Hava Yolları, hem Türkiye’de hem de dünyada son derece önemli ve büyük bir havayolu şirketi. Hal böyle olunca kötü niyetli kişilerin de hedefi haline gelebiliyor.

THY Mobil Uygulama

Özellikle son dönemde sahte mesajlar nedeni ile müşteri mağduriyetleri yaşayan şirket, kullanıcılarını bu konu hakkında uyardı.

THY adına düzenlendiği iddia edilen ve ödül bilet vadeden sosyal medya mesajları ve şirketin adını kullanan mobil uygulamalar pek çok kişiyi mağdur etti.  THY Basın Müşaviri Yahya Üstün konuyla ilgili açıklama yaptı ve “Sahte mesajları açmadan, doğrudan silin” dedi.

Bilet Kampanyalarına İtibar Etmeyin

Bazı mobil uygulamalar, THY bileti dağıttığını iddia edebiliyor. Veya cep telefonunuza Türk Hava Yolları’ndan bilet kazandığınıza dair mesajlar gelebiliyor. Ödül bilet temalı bu mesajlar son dönemde oldukça yaygınlaştı.

Çeşitli mağduriyetlerin yaşanmaya başlamasının ardından da THY yetkilileri açıklama yaparak yolcuları uyardı.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, söz konusu açıklamayı Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdi. Üstün, yaptığı paylaşımda şu satırlara yer verdi:

“Bazı sosyal medya kanalları ve mobil uygulamalarda, Türk Hava Yolları adına düzenlenmiş görünen, ödül bilet temalı sahte mesajların yayıldığı tespit edilmiştir. Güvenliğiniz açısından bu gibi sahte mesajları açmadan, doğrudan silmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz”

THY Mobil Uygulama

Bu ve benzeri durumlar ne yazık ki çok sık karşılaşılan vakalar halini aldı. Özellikle mesaj yoluyla çeşitli kampanyalar vadeden sahtekarlar pek çok yolcunun mağduriyet yaşamasına neden olabiliyor.

THY de yolcuları uyararak benzer vakaların önüne geçmeye amaçlıyor. THY’nin resmi mobil uygulaması dışında herhangi bir mobil uygulama bulunmamakta. Ayrıca ucuz bilet kampanyaları da yalnızca şirketin resmi web sitesi ve platformları üzerinden takip edilebilir.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.