It’s Full of Sparks, kazara yanmaya başlayan ve patlamadan suya atlamaya çalışan bir havai fişeğin öyküsü. Nasıl ki kırlangıç ağlarsa ölür, havai fişek de patlarsa ölüyor.

Oyun her ne kadar Macera kategorisinde olsa da bence Arcade bir oyun. İlk başta çözmeye çalışırken zorlanıyorsunuz ama öğrendikten sonra çok heyecanlı ilerliyor.

It's Full of Sparks

Öykümüz şöyle: Bir havai fişek köyünde yangın çıkıyor. Bazı havai fişekler patlarken bazıları kendilerini söndürmenin yolunu buluyor. Siz de havai fişekleri söndürmenin yolu olarak suya atlamalarını sağlıyorsunuz.

Her ölüşünüzde karakteriniz değişiyor. Eğer ölmeden devam ederseniz aynı karakterle oyuna devam edebiliyorsunuz.

Bir kaç bölümden sonra kırmızı, daha sonra ise yeşil bir buton ekleniyor oyuna. Bu butonlar karşınıza çıkan bilimum engelleri kaldırabilirken, bir yerden bir yere geçmenizi sağlayan köprüler de olabiliyorlar. Size düşen butonları stratejik ve mantıklı bir sırayla kapatıp açmak.

It's Full of Sparks

Full of Sparks Grafikleri ve Oynanışı

Oyanınışından hali hazırda bahsettim ama grafiklerine değinmedim. Görsellerden görebileceğiniz gibi oyunun gerçekten göze hitap eden ve minimalist bir grafiği var.

Zaten yapımcısı Noodlecake aynı zamanda daha önce incelediğimiz ve gayet güzel grafiklere sahip Alto’s Adventure oyununun da yapımcısı.

Oynanışa geri dönersek, oyunda çok fazla buton yok sadece sol alt köşede sağ ve sol butonları, sağ köşede de yeşil ve kırmızı butonlar var. Oyunun idaresini bunlarla sağlıyorsunuz.

Tabi her oyun gibi bu oyunun da bir zorluğu var zaten olamasaydı bir anlamı kalmazdı. Göremediğimiz bir süre var. Eğer o süre içerisinde suya atlamazsanız havai fişek patlıyor. Havai fişeğin yanma  süresi kadar süreniz var yani. Kısa sürede hem strateji yapmanız hem engelleri açıp kapamanız gerekiyor. Oyunu heyecanlandıran şeylerden birisi de bu bence.

Sayılı havai fişeğiniz olduğu gibi bitince reklam izleyerek veya satın almalarla havai fişek alabiliyorsunuz. Aynı zamanda günlük bonusu da mevcut.

Sizler de bu heyecanlı ve strateji gerektiren oyunu hemen indirmek için dilerseniz aşağıdaki linklerden dilerseniz de, Google Play Store’u ve Apple App Store’u ziyaret edebilirsiniz. Umarız patlamazsınız 🙂

‎It's Full of Sparks
‎It's Full of Sparks
Developer: Dabadu Games
Price: Free+
It's Full of Sparks
It's Full of Sparks
Developer: Dabadu Games
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.