Akıllı telefonlar ile her zaman ve her yerde favori TV programlarını, spor karşılaşmalarını ya da en sevilen filmleri izleyebilmek mümkün. Fakat bazen de beğenilen ya da dikkatleri çeken programların ne zaman yayınlanacağı unutulabiliyor. Artık Komodor uygulaması sizlere hatırlatıyor.

Ekran İşleri tarafından geliştirilen, dizi ve film uygulamaları arasındaki Komodor uygulaması, televizyonda hangi programların olduğunu incelemenizi sağlıyor.

Uygulama, kullanıcılarına ilk olarak takip ettiği platformu ve yayınlarını soruyor. Uygulama içerisinde Digiturk, Kablo TV, Tivibu, Turkcell Tv+, Filbox ve D-Smart‘ın program içerikleri mevcut.

Platform tercihinden sonra uygulama, tercih edilen platforma ait TV rehberini getiriyor karşınıza. Kanallar, tv içerisinde bulunan sırasıyla çıkıyor listeye. Ekranda o an yayını verilen programların tüm listesi görüntülenebiliyor. Fakat sağa ya da sola doğru gittiğinizde  geçmişe ya da geleceğe ait olan program akışı da görülebiliyor.

Daha sonraki programları görtüntüleyebilmek için farklı alternatifler de var. Ekranın sol üst kısmında bulunan “Şimdi” butonuna tıkladığınız zaman “Sonra” ve saatine göre de “Sabah” ya da “Akşam” şeklinde değişiklik gösteren iki zaman alternatifi ve “Rehber” kısmı çıkıyor.

“Sonra” seçildiği zaman, 1 saat sonra başlaması beklenen programlar da akış içerisinde görüntülenebiliyor. “Akşam” alternatifinde ise 20:00 sonrasında başlayacak olan ya da devam eden programlar görülebiliyor. “Rehber” de kendi içerisinde manuel olarak gezebilmeyi sağlıyor.

Rehberdeki programlardan birisi seçildiği zaman programın içeriğine gönderiliyorsunuz. Bu sayfada programa ait genel bir açıklama kısmı yer alıyor. Programa ait fotoğrafları ve eğer yüklendiyse video tanıtımlarını da görebiliyorsunuz.

Programın son bölümü ne zamandı, saat kaçtaydı, hangi kanaldaydı gibi sorularınıza yanıtlar bulabiliyorsunuz bu sayfada. Dilerseniz kaçırmamak adına ileriki bölümlere hatırlatıcı ekleyebiliyorsunuz.

Rehber bölümünün sağ üst kısmında dört ikon yer alıyor. Bu ikonlardan en soldaki,  kanalları özelleştirmenize yarıyor. Bu özellikle rehber bölümünde hangi kanalların görüntülenebileceği ve bu kanalların hangi sıralama ile gösterilebileceğini belirliyorsunuz. Büyüteç ile de kanalların isimleri ile arama yapabilirsiniz.

Çalar saat özelliği aktif hale getirildiği zaman hatırlatıcı yapılan programların listeleri karşınıza çıkıyor. Filtre özelliğiyle de rehber içerisinde ince ayarlar ile düzenleme yapmanız münkün.

Bu kısımda izlenecek programlar ya da filmler, yerli ya da yabancı seçeneklerine ya da türlerine göre filtrelerden geçiriliyor. Ekranın altında yer alan Komodor Hakkında bölümüne dokunulduğu zaman ise uygulama kullanıcıları Komodor’un açık veya koyu temaları içerisinde geçiş yapılabiliyor.

Komodor Uygulaması Şık ve İşlevsel

Komodor uygulaması, merakla beklenen programları kaçırmak istemeyenler veya televizyonda hangi yayınların olduğunu hızlı bir şekilde görmek isteyenler adına en işlevsel alternatifler içerisinde yer alıyor.

Görsel açısından çok şık olan Komodor uygulaması, kullanımı ile gezmeyi kolay hale getiren tasarım özellikleri ile de dikkat çekiyor. Komodor uygulaması, iTunes App Store ve Google Play Store ile ücretsiz şekilde indirilebiliyor.