Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullananların, kamera uygulamalarını da aynı şekilde kullandığını biliyoruz artık. Çekilen fotoğrafların kalitesi de artık çok önemli. Fotoğraf uygulamaları böyle anlar için birebir uygulamalar ve ProShot da bunlardan birisi.

ProShot, fotoğrafları JPEG, RAW veya RAW + JPEG* (RAW = .DNG) formatlarında çekebiliyor. Tıpkı DSLR kameralar gibi Auto, Program, Manual ve kontrol edebildiğiniz 2 programla daha geliyor.

Çekimleri 16:9, 4:3, ve 1:1 çözünürlüğünde yapabiliyorsunuz. En boy oranlarını  21:9, 17:10, 50:3 gibi istediğiniz oranlarda ayarlamak mümkün.

ProShot ve 3 Ayrı Çekim Modu

Çekimleri farklı modlarda yapmak isteyenler için 3 farklı alternatif bulunuyor. Seri çekim yaparak hareket halinde olan nesnelerin görüntülerini alabilirsiniz. Üstelik saniyede 8 kareyi birden çekebiliyor.

Diğer bir mod ise zaman ayarlı çekim modu. Bu özellik her telefonda var artık ama uygulama ekstradan sunma gereği duymuş. Aynı zamanda Timelapse yani hızlandırma özelliği de videolar için var.

Üçüncü mod ise HDR olarak karşımıza çıkıyor ve netliğini daha iyi yakalamayı vadediyor. Bu mod kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor.

Flaş, poz ve beyaz dengesi gibi ayarları dilediğiniz gibi kullanmanız ve düzenlemeniz de mümkün. Sizler de hem zoom yaparak, hem de ön kamerayı kullanarak değişik fotoğraf ve videolar çekebilir, sosyal medya hesaplarınızı bunlarla süsleyebilirsiniz.

Yalnızca fotoğraf değil, video çekimleri için de kullanabilirsiniz. ProShot, 4K kalitesinde video çekme, manuel, yarı manuel veya otomatik video gibi özelliklere sahip bir uygulama.

Fotoğraf ve videoları çekerken, kare hızını ve çözünürlüğü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Böylece ışığı ayarlayarak veya istediğiniz şekilde düzenlemeleri yaparak istediğiniz çekimlere ulaşmanız mümkün.

Dilerseniz zoom veya video kaydı sırasında herhangi bir kamera ayarını değiştirebiliyorsunuz. Sıradan uygulamalar ve telefon kamerası gibi önce kaydı durdurup, ayarları değiştirip tekrar başlatmanıza gerek kalmıyor. Bence bu bir artı bu uygulama için.

Sizler de bu uygulamaya sahip olmak için Google Play Store’da 14,99 TL, Apple App Store’da 17,99 TL gibi bir ücret ödeyerek indirebilirsiniz. Dilerseniz sitesini ziyaret ederek de detaylı bilgi alabilirsiniz.

‎ProShot
‎ProShot
Developer: Rise Up Games
Price: $6.99+
ProShot
ProShot
Developer: Rise Up Games
Price: ₺159,99

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.