Gerçekten ilginç bir oyunla geldim. Helix Jump gibi oyunları seviyor musunuz bilmiyorum ama hem Arcade hem one-tap bir arada görmek çoğu zaman nasip olmuyor. Bu sefer kaliteli bir tanesine denk geldik: Orbia.

Orbia, tek bir dokunuşla yaratıklara çarpmadan yuvarlaklara ulaşmayı hedefleyen bir oyun. Çemberlerden geçerek seviyeyi tamamlamanız ve kristal toplamanız gerek.

Oyuna ilk girdiğimde yaratıklar bana Furby’leri hatırlattı o yüzden yazım boyunca onlara Furby diyeceğim.

Orbia’nın Amacı Rahatlatmak!

Oyunun, diğer oyunlardan çok farklı olduğunu düşündürten şey, başlığına bile yazılan “Rahatla” kelimesi oldu. Bölümler zor, haliyle geçmek için odaklanmanız gerekli ve odaklanırken diğer şeyleri unuttuğunuz için oyun rahatlama vadediyor.

Oyunun tasarımı Minimalist. Çok göz yormayan, yüksek kalite hoş bir tasarımı var ve sürekli renkleri de değişiyor zaten. Her çembere girişiniz ve ekrana dokunuşunuz için kredi kazanıyorsunuz. Kazandığınız kredilerle Furbyciğinizin görünüşünü değiştirebiliyorsunuz.

Oyunu 500.000+ kişi indirmiş ve 17.332 kişi Google Play Store’da puan vermiş ve yine Play Store’da hiç 1 yıldız almamış. Bence bir oyunun kalitesi buradan da anlaşılabilir. Diğer oyunlar binlerce tek yıldız alırken, Orbia hiç almamış. Aşağıdaki grafik resmine tıklarsanız girip yorumları kendiniz okuyabilirsiniz, kullanıcıların pek bir şikayeti yok.

Orbia

Seviyeleri Açmak Kredilerle Mümkün

Daha önce bahsettim, oyunda kredi toplamak gerek. Bu topladığınız kredilerle ancak yeni seviyeler açabiliyorsunuz. Yine kredilerle kalkan alabiliyor her siyah Furby’e çarptığınızda geri geliyor ve yanmıyorsunuz.

Açtığınız yeni görünümlerle birlikte ek özellikler de geliyor. Hız, kalkan, ek süre gibi özellikler sayesinde seviyeleri kolay geçebiliyorsunuz.

Aynı zamanda seviyelerin içlerinde gizlenmiş görevler var bunları bulup tamamladığınızda ek kredi kazanabiliyorsunuz. Oyun içerisindeki kredileri ek süre almak ya da kalkan eklemek için kullanabiliyorsunuz. Her açtığınız yeni görünümle kendisine has hız kazanıyor karakteriniz. Tabii ki kredileri kullanarak açabiliyorsunuz.

Orbia

Oyun aslında oynanış tarzı bakımında bana bir zamanların popüler oyunu “aa” yı hatırlatsa da, kendine özgü kısımları da var. Kombolar yapabilmeniz ve ek özellikler alabilmeniz oyunu farklı kılan özelliklerden.

Oynarken odaklanmazsanız bölümleri geçemiyorsunuz, muhakkak odaklanmalı ve gevşemelisiniz!

Dertleri şöyle bir kenara koyup eğlenmenin vakti diyorsanız Orbia, Google Play Store ve Apple App Store’da sizleri bekliyor. Hemen indirin, rahatlamaya oynayarak başlayın!

‎Orbia
‎Orbia
Developer: JOX Development
Price: Free+
Orbia
Orbia
Developer: JOX Development LLC
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.