Piano Tiles’ı bilmeyeniniz kalmamıştır ama biz yine de inceleyelim. Piano Tiles 2, AbyssRium’ın da yapımcısı Ceetah Mobile‘ın bir oyunu. Oyunda amacımız, siyah piyano tuşlarına basarak, hiçbir tuşu atlamadan besteyi çalmak. Beyaz tuşa basmak yasak.

Google Play Store’da indirme sayısı 100.000.000+ olan uygulama, 8.074.399 kullanıcı yorumuyla 4,7 oranında bir puana sahip. Arcade oyunlar arasında olan oyunumuz, her yaştan insana hitap ediyor. 

piano tiles 2

Piano Tiles 2 ile Hızınızı Ölçün!

Oyunumuzun oynanışından bahsedelim biraz. Akan bir şeridin üzerindeki siyah piyano taşlarına doğru zamanda basmanızı gerektiren bir oyun. Önce yavaş yavaş başlayıp, daha sonra hızlanan ve sonu olmayan bir şekilde ilerliyor, taa ki siz siyah tuşlardan başka bir yere basana kadar…

Oyunda kaybetmek sadece başka yere basmakla olmuyor, doğru zamanda siyah tuşlara basmazsanız da kaybediyorsunuz.

Dünyanın her yerinden 900 milyon kullanıcıya sahip uygulama sadece iki yılda bu rakama ulaşmış. Uygulama içerisinde 242 klasik, modern, pop bestesi ve 726 şarkı barındırıyor ve gün geçtikçe yenilerini eklemeye devam ediyor. Çıktığından bu yana 158 ülke ve bölgede de birinci olmayı başarmış. Uygulama Google Play Store’da Editörün Seçimi aynı zamanda.

piano tiles 2

Oyunun içerisinde çok fazla beste ve şarkı var. Her şarkıyı hemen çalamıyorsunuz, önce ilk şarkıdan başlayıp puan kazanmanız gerekli. Yeterli puanlarla yeni şarkılar ve albümler alabiliyorsunuz.

Aynı zamanda Global’de diğer insanlarla yarışıp skor yapabiliyorsunuz. Normal modda kendi kişisel rekorunuzu da kırmanız yine mümkün. Bir şarkıyı eğer ilk kez çalıyorsanız, beste bitiminden sonra bonus bölümü oluyor ve bedava puanlar alıyorsunuz. Daha sonra oyun sonsuzluğa doğru akmaya devam ediyor. Kaybedene kadar oynamaya çalışıyorsunuz yine.

Oyun güncellemelerle sadece normal tuş değil aynı zamanda kaydırmalı tuşlar da ekledi. Bazen sırası gelen tuşa basılı tutmanız gerekiyor.

Global’de oynarsanız 3 farklı modda oynayabilirsiniz. İlk mod, Hız modu. Hız modunda Acemi, Yetenekli ve Usta seviyeleri var. İkinci modu ise Oyun Tarzı. Burada ise Uzun Tuş, Çoklu Siyah Tuş ve Çift Siyah Tuş gibi farklı türler var. Son modu ise Klasik mod. Yine kendi içinde 3’e ayrılıyor; Eşlik Tuşu, Siyah Tuşu, Klasik Oyun Tarzı.

Bu saydığım Global yarışmaların hepsine bir seviyeden sonra girebiliyorsunuz. Normal modda, seviyelerine göre ve favorilerinize göre şarkıları sıralayabiliyorsunuz.

piano tiles 2

Ana Sayfa’da ise hafta hafta yapılan etkinliklere ait şarkıları ve son kaldığınız şarkıları görebiliyorsunuz. Aynı zamanda indirimleri ve çeşitli albümlerin fiyatlarını görebiliyorsunuz.

Oyun içerisindeki şarkıların size yeteceğini düşünüyorum çünkü çok fazla var ve oynadıkça zorlaşıyor. Sizler de hemen indirebilir ve arkadaşlarınızın rekorunu geçebilirsiniz. Aynı zamanda ünlü bestecilerin bestelerini çalabilirsiniz.

Oyun tamamen ücretsiz. Dilerseniz aşağıdaki linklerden dilerseniz de Google Play Store veya Apple App Store’u ziyaret edebilirsiniz. İyi eğlenceler!

‎Piano Tiles 2™: Fun Piano Game
‎Piano Tiles 2™: Fun Piano Game
Piano Tiles 2™
Piano Tiles 2™
Developer: Cheetah Games
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.