Tamamen yerli ve milli bir yazılım geliştirilerek WhatsApp uygulamasına yeni bir rakip olan PTT Messenger uygulaması ortaya çıktı. Bu uygulamanın ilerleyen günlerde WhatsApp uygulamasının yerini alması bekleniyor.

PTT Messenger ile Türkiye’nin iletişim konusundaki dışa bağımlılığının ortadan kaldırılması ve güvenli iletişim sağlanması hedefleniyor. Uygulama, ilk olarak kamu kurumları tarafından daha sonra ise halk tarafından kullanıma açılacak.

Uygulama ileri derecede güvenlik önlemleri alınarak ve bağımsız bir platform olarak geliştirildi. Ayrıca uygulama hiçbir veriyi sunucuda depolamıyor. Bu nedenle bu verilere kimsenin ulaşması mümkün değil.

ptt messenger

PTT Messenger Uygulamasının Özellikleri

PTT Messenger uygulamasını kullanarak WhatsApp uygulamasındaki gibi istediğiniz kişi ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca PTT Messenger uygulamasında da dosya gönderebilme, konum paylaşabilme ve istediğiniz kişilerle anında mesajlaşabilme gibi özellikler bulunuyor.

Uygulamanın mesajlaşma özelliğini ister tek bir kişi ile isterseniz de bir grup kurarak toplu olarak kullanabilirsiniz. Kısacası WhatsApp uygulamasının bütün özellikleri bu uygulamada da bulunuyor. Bu nedenle uygulamayı yerli WhatsApp uygulaması olarak da adlandırabiliriz.

Uygulama, güvenli olduğu dünya tarafından ispat edilmiş olan metodoloji ve teknolojiler göz önünde bulundurularak yerli mühendislik imkanlarımız ile geliştirildi. Ayrıca bu uygulama birçok işlevsel özelliği tek bir platform üzerinden yapabilme olanağı da sağlıyor. Uygulamanın çok fonksiyonlu özelliği sayesinde ihtiyacınız olan bütün iletişim ihtiyacınızı bu uygulama üzerinden karşılayabilirsiniz, farklı uygulamalara gerek yok.

PTT Messenger bağımsız çalışabilen bir platform. Ayrıca yüzde yüz milli mühendislik imkanları ile geliştirilmiş olan bu uygulama, güncellemeye uygun bir tasarıma sahip. Bundan dolayı her türlü yeniliğe ve gelişime elverişli bir yapısı var. Böylece uygulamaya kolaylıkla yeni güncellemeler eklenebilmekte.

ptt messenger

Uygulama şimdilik mobil mağazalardan indirilemiyor. Uygulamanın önce kurumların yaptığı işlemler ve yazışmalar için kurumların kullanımına, sonra talepler doğrultusunda özel şirketlerin kullanımına ve  6 ay sonra da bireysel olarak mobil mağazalarda yerini alarak kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Piyasada bulunan PTT Messenger uygulama dosyalarının doğruluğunun bulunmadığı da böylece belli oluyor. Yerli mesajlaşma uygulamamızın, WhatsApp uygulamasının tahtını elinden alıp alamayacağı şimdilik merak konusu.