Samsung Galaxy Note modelleri neden alev alıyor? Sebebi henüz bilinmeyen bu durum, 2016 ve 2017 yıllarında Samsung Galaxy Note 7 modelinde de yaşanmıştı. O zaman yaşanan bu olay kullanıcılarda bu tarz olaylar ile ilgili farkındalık meydana getirmişti.

Şimdi basın yoluyla duyulan habere göre ise Samsung Galaxy Note 9 modelinde de benzer bir olay meydana geldi. Bu Android telefonda yaşanan olayın kronik bir olay olabileceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy

Samsung Galaxy Skandalları Bitmiyor! 

New York Post gazetesinin verdiği habere göre, emlak işi ile uğraşan Diane Chung adlı bir kadın, geçen sabah Galaxy Note 9 model telefonunun aniden alev alması sonucu şaşkına döndü. Diane Chung önce telefonunun biraz ısınmış olduğunu fark etti. Yine de telefonu çantasına koydu. Bir süre sonra çantasından hava kaçırma sesine benzer bir ses ve çatlama sesleri duydu.

Şanssız kadın, telefonundan dumanlar çıktığını görünce, telefonu eline almaya çalıştı. Ancak kadın, cihazın çok ısındığını, parmaklarının yandığını hatta yaralandığını iddia etti.

Telefonun çok fazla ısındığı ve bu nedenle kadının çantasında bulunan diğer kişisel eşyaların da zarar gördüğü iddia ediliyor. Son günlerde başka bir kullanıcı da aynı model cihazın çok fazla ısındığını belirtmişti. Ancak bu şekilde basın yoluyla ilk defa bir telefon yanması iddiasında bulunuldu.

Samsung Galaxy

 İddialara Rağmen Samsung Kendinden Çok Emin 

Ancak Samsung bu konuda kendisine oldukça güveniyor. Çünkü, Note 7 modelinde yaşanan olaylar sonrası bazı tedbirler alındığını bildirdi. O tarihten itibaren pil testleri ile ilgili iki aşamadan oluşan zorlu bir güvenlik kontrolü uygulandığını belirtti. Galaxy Note 9 modelinin alev alması olayı ile ilgili fotoğraf veya daha fazla detay bulunmuyor. Samsung yeni bir skandalla karşı karşıya olabilir.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.