Hayatın her alanında kolaylık sağlayan mobil teknolojiler ile müzik dünyasını keşfetmek de artık çok kolay. Radyo dinlerken veya film izlerken bilmediğimiz ama hoşumuza giden şarkıların kime ait olduklarını öğrenmemizi sağlayan birçok mobil uygulama mevcut. Musixmatch uygulaması ise şarkıların sözlerini de görüntüleme imkanı sunarak ve üstelik istenilen dile çevirerek benzer uygulamalardan oldukça farklılaşıyor.

Musixmatch, dünyanın en geniş şarkı sözü veritabanına sahip bir platform olarak biliniyor. İşte 50 milyondan fazla kullanıcı tarafından 14 milyonun üzerinde şarkının sözlerini görüntülemek ve de çevirmek için kullanılan Musixmatch uygulamasının dikkat çeken detayları…

Musixmatch

Musixmatch Nasıl Bir Uygulama?

2011 yılında kullanıma sunulan Musixmatch, dinlediğiniz şarkıları tespit etmekle kalmayıp sözlerini de bulan ve hatta dilediğiniz dilde eş zamanlı olarak gösteren bir mobil uygulama.

Çeşitli yatırımcılardan toplam 14 milyon dolarlık yatırım alan Musixmatch, 58 dil desteği sayesinde sevdiğiniz müziklerin sözlerini tam anlamıyla kavrayabilmenizi mümkün kılıyor. Böylece şarkı sözlerini istediğiniz dile çevirerek yabancı dil bilginizi geliştirme fırsatı da bulabiliyorsunuz.

Musixmatch uygulaması, aynı zamanda kullanıcıların mobil cihazlarındaki müzik kütüphanesine bağlanarak içeriğindeki şarkıların sözlerini indirip kullanıma da sunabiliyor.

Spotify, YouTube, SoundCloud, Pandora, Apple Music ve Google Play Music gibi müzik uygulamaları ile entegre çalışabilen Musixmatch, müzik dinlerken şarkı sözlerine mobil cihazınızın kilit ekranı üzerinden dahi erişebilmenizi mümkün kılıyor. Bu işlev, özellikle hareket halinde kullanım için son derece pratik.

Musixmatch 2

Musixmatch Uygulaması Hangi İşlevlere Sahip?

Sevdiği müziklere ait sözleri anlamak isteyen kullanıcıları hedef alan Musixmatch uygulamasının birçok yararlı özelliği mevcut. Örneğin bilmediğiniz bir şarkıyı, ister çalarken uygulama üzerinden ister sözünün sadece tek bir satırını aratarak bulabilirsiniz.

Aynı zamanda uygulamayı, takip ettiğiniz sanatçıların yeni şarkı sözleri çıktığında cihazınıza anında bildirim gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Üstelik uygulama, tanımladığınız şarkılar ile otomatik olarak bir Spotify çalma listesi de oluşturabiliyor.

Uygulamanın LyricsCard fonksiyonu, en sevdiğiniz şarkı sözlerini çeşitli arka planlar ile paylaşma imkanı sunuyor. FloatingLyrics ise uygulamanın en kullanışlı işlevlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde, Android işletim sistemiyle çalışan bütün mobil cihazlardaki müzik uygulamaları üzerinde şarkı sözlerinin yer aldığı bir pencere açabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir platforma bağlı kalmadan dilediğiniz an şarkı sözlerini görüntüleme şansı bulabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, Musixmatch uygulamasının ayrıca premium versiyonunun bulunduğunu da belirtmekte fayda var. Dilerseniz aylık 0.99 dolar ödeyerek bir premium üyelik hesabı oluşturabilirsiniz. Musixmatch Premium ile şarkı sözlerini reklamsız ve çevrimdışı olarak görüntüleme olanağından yararlanabilirsiniz.

Dinlediği yabancı parçaların sözlerini de anlamak ya da görüntülemek isteyen müzikseverlerin tercihi olmaya aday Musixmatch uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Musixmatch Music Lyrics Player
Musixmatch Music Lyrics Player
‎Musixmatch Lyrics Finder
‎Musixmatch Lyrics Finder

Sizin favori müzik uygulamanız hangisi? Musixmatch uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bize yorumlar kısmında iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.