Snapchat yüz filtrelerine oyun eklemeye hazırlanıyor. Artırılmış Gerçeklik (AR) destekli yeni lenslerini geçtiğimiz günlerde duyuran popüler uygulama, artık yüz hareketleri ile oyun oynamanızı da sağlayacak.

Snapchat Yüz Filtrelerine Oyun

Snapchat Yüz Filtrelerine Oyun Desteği

Snapchat çığır açmaya devam ediyor. Öyle ki, artırılmış gerçeklik ile oldukça inandırıcı yüz filtreleri ile karşımıza çıkmaya devam eden Snapchat, oldukça iddialı bir haber ile kullanıcısını sevindirdi.

Daha önce pek çok uygulama aracılığı ile yüz filtrelerini kullanmıştık ama şimdiye kadar hiçbir uygulama bize yüz filtrelerimizle oyun oynama fırsatı vermemişti. Kullanıcılarına harika zaman geçirme garantisi veren Snapchat, son yeniliği ile oldukça dikkat çeken bir başarıya imza atmış oldu.

Oyun oynamayı seviyorsanız bu kez oyunun içinde filtrelerinizle yer alacaksınız. Peki nasıl. Sanpchat bu oyun lenslerine Snappables adını veriyor. Bu lensler dokunma hareketlerinizi, yüz ifadenizi kullanacak ve böylece oyun oynamanıza imkan tanıyacak.

Snapchat söz konusu özellik için tanıtım videosu hazırladı. Bu videoda sakız patlatmadan, kaşlarla halter kaldırmaya kadar birbirinden eğlenceli oyunlar yer alıyor. Sadece bu da değil. Yeni oyun lensleri ile uzay savaşı yapabileceğiniz gibi dans oyununda da eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.

Snapchat Yüz Filtrelerine Oyun

Snapchat Farklı Bir Deneyim Sunacak

Şimdilik birkaç oyun ile kullanıcılara eğlenceli deneyim sunan Snapchat ekibi oldukça iddialı. İnternet sitesinde her gün yeni bir oyunun ekleneceğinin de müjdesini veren ekip, ilk defa paylaşımlı lensler de sundu.

Bu da başka arkadaşlarınızla etkileşime geçebileceğiniz anlamına geliyor. Artırılmış Gerçeklik destekli oyunları arkadaşlarınızla oynamanız artık mümkün.

Üstelik arkadaşlarınızla oyun oynayabileceğiniz gibi rekabet de edebilecek, puanlarınızı kıyaslayabileceksiniz.

Peki yeni oyun lensleri nasıl kullanılacak? Oldukça basit. Snappables yayına sunulduğunda yeni oyun lenslerinden birini seçmeniz ve gelen talimatları uygulamanız yeterli olacak.

Yeni oyun lensleri Mayıs ayının ilk haftasında kullanıcı deneyimine sunulacak. Şimdiden heyecanla bekliyoruz!

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.