Yaşam o kadar büyük bir telaş içinde geçiyor ki çoğu zaman kendimizi unutuyoruz bu koşturmaca içinde. Arada bir durup soluklanmak ve belki hoş birkaç cümle okumak, yüzleri gülümsetebilir. App Store’da bulunan Sözde uygulaması ile kendiniz için bu tarz keyifli molalar yaratabilirsiniz. Elinizdeki akıllı telefonlarda veya tabletlerde kolayca okunabilecek bu yazılar, sizi hem düşündürecek hem de gülümsetecek.

Sözde Uygulaması %100 Yerli

Ali Yılmaz tarafından mobil cihazlar için geliştirilen Sözde uygulaması, tamamen yerli bir yazılım. Uygulama henüz çok fazla kişi tarafından bilinen ve kullanılan bir uygulama değil; ama uygulamayı deneyenlerden şu ana kadar hep olumlu geribildirim aldığını hemen belirtelelim.

Uygulamanın temel amacı insanlara keyifli, ama düşündürücü mesajlar iletmek. Bunu da fazlasıyla başarıyor. Örneğin Dalai Lama şöyle demiş: Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen yeni şeyler öğrenirsin.

Bu sözler insanı bir an için yaşamı sorgulamaya yönlendirmez mi? Uygulama içinde bunun gibi birçok aforizma yer alıyor ve söylenen her ne ise bunun boşa söylenmediğini düşündürtüyor. Zaten uygulama fikri de tam olarak buradan çıkmış.

Türk ve Dünya Edebiyatına Ait Unutulmaz Sözler Burada

Sözde uygulaması, Türk edebiyatının ünlü yazar ve şairlerinden dünyaca ünlü düşünürlere kadar birçok kişinin akıllarda yer eden sözlerini içeriyor. Gün boyunca, soluklanacak herhangi bir anda, bu güzel sözleri, çarpıcı bir arka fon eşliğinde mobil cihazlarda okumak gerçekten yüzleri gülümsetiyor. Uygulama, insanların hem gözlerini hem de ruhunu dinlendirecek nitelikte.

Sözde uygulamasının kullanıcılara sunduğu Widget deneyimi sayesinde hoşunuza giden sözleri diğer kullanıcılara iletebilirsiniz.

Sözde uygulaması, şimdilik sadece iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Bir de kullanıcının bir iCloud hesabına sahip olması ve iCloud Drive’ı açık tutması gerekiyor. Belki yakın bir zamanda bu uygulamanın Android sürümü de yayınlanır.

Uygulamayı indirmek için 0.59 TL gibi cüzi bir rakam ödemek gerekiyor. Uygulama, kullanıcı dostu arayüzü ve elbette içerdiği anlamlı sözler ile son derece cazip gözüküyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilir veya aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

‎Sözde
‎Sözde
Developer: Ali YILMAZ
Price: Free

Sizin Sözde uygulaması hakkındaki görüşünüz nedir? Sizce insanlar böyle bir uygulamaya ilgi gösterir mi? Siz telefonunuzda böyle bir uygulama olsun ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.